text
Головбух

Виправляємо помилку в сумах заробітної плати

  • 13 березня 2018
  • 2218
заступник директора департаменту персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України

Підприємство виявило помилки в сумах нарахованої заробітної плати (доходу) і сумах утриманого ЄСВ за попередній місяць після спливу граничного терміну подання звітності: в одному з місяців підприємство нарахувало працівникові зарплату і матеріальну допомогу, але не нарахувало ЄСВ на матеріальну допомогу. Як виправити такі помилки? На які штрафні санкції чекати?

Згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), Таблиця 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4) призначена для формування страхувальником відомостей про суми заробітної плати (доходу) у звітному місяці, нарахованої кожній застрахованій особі. Такі відомості страхувальник формує з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.

Щоб виправити помилку у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, яку виявили після спливу терміну подання звіту, відобразіть у наступному звітному періоді (місяці) суми ЄСВ як самостійно донараховані або зменшені, враховуючи код типу нарахувань.

Реквізит (графу) 10 «Код типу нарахувань» заповнюйте лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-13. Якщо донараховуєте або зменшуєте суму ЄСВ чи страхового внеску, застосовуйте коди типу нарахувань 2-9. Якщо самостійно донараховуєте або зменшуєте суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовуйте коди типу нарахувань 2-3.

На одну застраховану особу можна внести кілька записів до Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі:

  • нарахували виплати, у яких різняться база нарахування та розміри ставок єдиного внеску;
  • нарахували суми за поточні та майбутні (відпускні, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами), минулі (лікарняні, декретні та зарплату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середню заробітну плату за вимушений прогул) періоди.

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ обов’язково відображайте місяць, за який провели нарахування (реквізит 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»), та суми заробітної плати, за якими виявили заниження або завищення нарахованих сум ЄСВ із кодом типу нарахувань 2 або 3 (реквізит 10 «Тип нарахувань»).

Суми донарахованого/доутриманого єдиного внеску відображайте в рядках 4 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 4.1 + р. 4.2 + р. 4.3)» або 5 «Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 5.1 + р. 5.2 + р. 5.3)» Таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

У рядках «Зміст помилки» зазначте період, в якому виявили помилку, та вид виплати, на яку не нарахували або на яку зайво нарахували внесок. За наявності кількох помилок описуйте кожну з них.

Якщо нараховуєте заробітну плату за минулий період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, рядок 4 Таблиці 1 звіту не заповнюйте. Такі суми включайте до заробітної плати того місяця, у якому їх нарахували.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладають штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11ст. 25 Закону № 2464). Крім того, на суму недоїмки нараховують пеню з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу. Фінансові санкції розраховують на підставі даних інтегрованої картки платника податків.

Дізнайтеся також про:

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!