Виправляємо помилку в сумах заробітної плати

1553
БОРШОВСЬКА Валентина
заступник директора департаменту персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України
Підприємство виявило помилки в сумах нарахованої заробітної плати (доходу) і сумах утриманого ЄСВ за попередній місяць після спливу граничного терміну подання звітності: в одному з місяців підприємство нарахувало працівникові зарплату і матеріальну допомогу, але не нарахувало ЄСВ на матеріальну допомогу. Як виправити такі помилки? На які штрафні санкції чекати?

Згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), Таблиця 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4) призначена для формування страхувальником відомостей про суми заробітної плати (доходу) у звітному місяці, нарахованої кожній застрахованій особі. Такі відомості страхувальник формує з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.

Щоб виправити помилку у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, яку виявили після спливу терміну подання звіту, відобразіть у наступному звітному періоді (місяці) суми ЄСВ як самостійно донараховані або зменшені, враховуючи код типу нарахувань.

 Як заповнити Звіт з ЄСВ, якщо немає нарахувань

Реквізит (графу) 10 «Код типу нарахувань» заповнюйте лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-13. Якщо донараховуєте або зменшуєте суму ЄСВ чи страхового внеску, застосовуйте коди типу нарахувань 2-9. Якщо самостійно донараховуєте або зменшуєте суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовуйте коди типу нарахувань 2-3.

На одну застраховану особу можна внести кілька записів до Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі:

 • нарахували виплати, у яких різняться база нарахування та розміри ставок єдиного внеску;
 • нарахували суми за поточні та майбутні (відпускні, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами), минулі (лікарняні, декретні та зарплату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середню заробітну плату за вимушений прогул) періоди.

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ обов’язково відображайте місяць, за який провели нарахування (реквізит 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»), та суми заробітної плати, за якими виявили заниження або завищення нарахованих сум ЄСВ із кодом типу нарахувань 2 або 3 (реквізит 10 «Тип нарахувань»).

 Оформлення Звіту ЄСВ

Суми донарахованого/доутриманого єдиного внеску відображайте в рядках 4 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 4.1 + р. 4.2 + р. 4.3)» або 5 «Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 5.1 + р. 5.2 + р. 5.3)» Таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

У рядках «Зміст помилки» зазначте період, в якому виявили помилку, та вид виплати, на яку не нарахували або на яку зайво нарахували внесок. За наявності кількох помилок описуйте кожну з них.

Якщо нараховуєте заробітну плату за минулий період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, рядок 4 Таблиці 1 звіту не заповнюйте. Такі суми включайте до заробітної плати того місяця, у якому їх нарахували.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладають штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11ст. 25 Закону № 2464). Крім того, на суму недоїмки нараховують пеню з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу. Фінансові санкції розраховують на підставі даних інтегрованої картки платника податків.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Встигайте слідкувати за змінами в бухгалтерському обліку

Зареєструйтеся та отримайте:


 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • сповіщення про зміни в законодавстві та бухгалтерські новини
 • запрошення на освітні заходи

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль