Головбух

Страхування працівника коштом підприємства

  • 23 лютого 2018
  • 194
експерт MCFR: Головбух

Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?

Так, у цьому випадку суму сплаченого роботодавцем страхового внеску вважають додатковим благом працівника, тому вона підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором. Обгрунтуємо чому.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Страхування працівників регулюється Законом України «Про страхування» від 07.03.1996 № 85/96-ВР (далі — Закон про страхування).

► Сплата ПДФО у простих прикладах

Страхування відповідальності перед третіми особами (іншої, ніж страхування цивільної відповідальності власників наземного, повітряного та водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника)) відповідно до пункту 15 статті 6 Закону про страхування належить до переліку видів добровільного страхування.

Порядок оподаткування страхових платежів (внесків, премій) податком з доходів фізичних осіб встановлено підпунктом 164.2.16 Податкового кодексу України (ПК). Тут зазначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають суму страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених будь-якою особою — резидентом за платника ПДФО або в його інтересах.

Не вскочте в грошову халепу, рахуючи зарплату!

Страхування працівника коштом підприємства
Ірина Петрусенкоексперт MCFR Головбух
Цілком зрозумілим є небажання бухгалтерів виправляти помилки у формі № 1ДФ. Бо за це обов’язково оштрафують. Та іноді штрафів можна уникнути. Як та коли штрафів аж ніяк не позбутися?

Отже, суму страхових внесків за договорами добровільного страхування працівників вважають для них додатковим благом, яке підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18%.

Оплата роботодавцем страхового полісу для отримання страхових послуг працівником є його доходом у негрошовій формі. Тому згідно з пунктом 164.5 ПК базою оподаткування ПДФО є вартість доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на натуральний коефіцієнт. Такий коефіцієнт у разі ставки податку 18% дорівнює 1,219512.

Як отримати лікарняні від Фонду соцстраху

Страхування працівника коштом підприємства
Шарий Тараскерівник експертної групи MCFR Головбух
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що з 01.10.2018 почала діяти нова форма заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те: • що нового в порядку отримання фінансування; • як рахувати страховий стаж: за довідками ОК-5 та ОК-7 чи за новим додатком 9; • хто приймає рішення про призначення лікарняних та декретних підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну профдіяльність; • як заповнити заяву-розрахунок; • в які строки виплатити кошти; • що Фонд соцстраху перевірить у заявці на фінансування; • як звітувати за отримані кошти

Сума страхового платежу є об’єктом оподаткування ПДФО, тому таку суму оподатковують також військовим збором за ставкою 1,5% (пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК). Для військового збору застосування натурального коефіцієнта не передбачене.

Суму ПДФО і військового збору податковий агент може утримати за рахунок заробітної плати працівника або інших його доходів у грошовій формі. Якщо ж роботодавець сплатить суму податків власним коштом, варто мати на увазі, що в таких діях податківці вбачають виникнення ще одного додаткового блага у сумі сплачених за працівника податків (ЗІР, категорія 103.02).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл