Система блокування податкових накладних 2018

3126
ОНИЩЕНКО Віктор
бухгалтер, кандидат економічних наук, м. Чернігів
Після призупинення системи блокування податкових накладних з 1 січня бухгалтери зітхнули з полегшенням. Але всі розуміють, що це тимчасово і до 1 березня цього року мали бути розроблені нові правила. Якими вони будуть, гіршими чи кращими, можна було цей час лише гадати. Однак, Мінфін уже оприлюднив проекти нових документів щодо системи моніторингу, тож розглянемо, що нас очікує.

Новий порядок блокування податкових накладних (проект)

Що ж саме було оприлюднено 09.02.2018 р. Мінфіном на своєму веб-сайті? Це наступні нормативні документи:

  • Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок);
  • Порядок роботи Комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
  • Порядок розгляду скарг на рішення Комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

► Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Дані документи набудуть чинності протягом 15 кал. днів з дня їх офіційного опублікування. Поки що це лише проекти.

Коли податкові накладні не блокуватимуться

У таблиці нижче наведено, які податкові накладні (ПН) та розрахунки коригування (РК) не підпадають під поняття ризикових та пропускаються системою без направлення на подальший моніторинг. Для того, щоб ПН/РК пройшла необхідне дотримання хоча б одного з нижченаведених критеріїв.

Натисніть, щоб переглянути таблицю в повному розмірі >

Система блокування податкових накладних 2018

► Причини зупинення реєстрації податкової накладної

Як працює система моніторингу?

В цілому алгоритм роботи СМКОР (система моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків) виглядає наступним чином:

Натисніть, щоб переглянути таблицю в повному розмірі >

Система блокування податкових накладних 2018

 Як оскаржити блокування податкової накладної

Усе це має відбуватися протягом операційного дня, а появу накладної в Реєстрі заблокованих можна буде бачити наступного дня.

Принципово нові зміни в системі моніторингу

Як бачимо з вищенаведеного алгоритму, принципово новим у згаданій процедурі є позитивна історія платника податку (мабуть, це буде відсутність податкового боргу, певні вимоги щодо виплати заробітної плати та по сумам перерахованих податків і зборів), поява критеріїв ризикованості самого платника податку. У роз’ясненні на сайті Мінфіну до Порядку зазначається, щопозитивна історія платника податку стосується тільки підприємств малого та середнього бізнесу.

 Податкові зобов’язання з ПДВ після інвентаризації

Деталізація квитанції та оприлюднення показників моніторингу на веб-сайті, здійснюються, мабуть, через негативну для ДФС практику оскаржень під час першого запуску СМКОР.

Також новим стає поява дворівневих комісій щодо розгляду розблокування накладних, що має підвищити оперативність прийняття рішень. Про це нижче.

Як розблокувати податкову накладну

Як і раніше, після зупинення реєстрації податкової накладної пояснення та первинні документи можна подати протягом 365 кал. днів за датою виникнення податкового зобов’язання. Однак, перелік документів тепер не прив’язується до критерію та стандартний для всіх. Подавати документи треба тільки в електронній формі. Тут зокрема з’явилися: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської діяльності.

 Мораторій на блокування податкових накладних та інші ПДВ-новації 2018 року

Залишилася і відома Таблиця (дод. 3 нового Порядку), яка містить дані щодо платника податку (коди товарів та послуг, постачання яких здійснюється на постійній основі). Вона подається разом з копіями документів при зупиненні реєстрації ПН/РК. Якщо подавалася в 2017 р., то повторно – не потрібно.

Порядок роботи комісій

Нове – це дворівневі комісії – регіонального (комісії Головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісі великих платників податків) та центрального рівня (комісія ДФС).

Комісія регіонального рівня розглядає подані документи протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів. Дана комісія здійснює остаточну реєстрацію або блокування ПН/РК щодо платників з обсягом постачання < 30 млн грн. Якщо обсяг більший, то рішення регіональної комісії надсилається на центральну комісію.

► Таблиця — головний аргумент, аби розблокувати ПН

Центральна комісія розглядає рішення регіональної комісії протягом 7 роб. днів, які настають за днем отримання пояснень і документів. Ця комісія приймає остаточне рішення. Загальний термін відраховується саме від дати подачі документів на регіональну комісію, а тому термін розгляду двома комісіями не може перевищувати 7 роб. днів. Якщо центральна комісія не встигає, то набуває чинності рішення регіональної комісії.

Якщо протягом відведеного терміну (7 роб. днів) взагалі жодна з комісій не винесла рішення, то ПН/РК розблоковується та реєструється.

Інформація щодо рішення комісії стає відомою платнику податку протягом операційного дня в електронному кабінеті.

► 1095 днів на порятунок податкового кредиту

Оскарження рішення комісії в адміністративному або судовому порядку – 10 кал. днів, наступних за днем отримання такого рішення ДФС.

Вся процедура відбувається в електронному вигляді.

Що робити з раніше зупиненими податковими накладними?

Щодо ПН/РК, реєстрація яких уже була призупинена раніше, то необхідно враховувати наступне. Призупинені у реєстрації ПН/РК у період до набуття чинності змін до ПКУ (01.12.2017–31.12.2017) проходять шлях до реєстрації або остаточного блокування за старою процедурою (новий п. 571 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Подати документи можна протягом 365 кал. днів. Очевидно, що це ж саме стосується й ПН/РК, реєстрація яких була призупинена до 01.12.2017 р. та по яким ще не були подані пояснювальні документи. За старим порядком рішення ДФС приймається протягом 5 робочих днів.

 Податкова накладна: складаємо і заповнюємо правильно

Щодо уже заблокованих ПН/РК, по яким є рішення комісії ДФС, то строк оскарження (10 кал. днів) уже давно минув.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Нові критерії блокування податкових накладнихПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль