Зразок акту перевірки: заперечення на акт перевірки

1884
ОНИЩЕНКО Віктор
бухгалтер, кандидат економічних наук, м. Чернігів
Перевірка ДФС пройшла й ви отримали акт перевірки, але не погоджуєтеся з його положеннями. Окрім проводення адміністративного або судового оскарження рішень ДФС є ще один механізм — це подання заперечення на акт перевірки. Сьогодні в консультації про те, що це таке, коли він подається, та як його скласти.

Що таке заперечення на акт перевірки та коли його можна подати

Заперечення до акта податкової перевірки — це документ, який складається платником податку на  ім’я органу ДФС, який проводив податкову перевірку, та містить обґрунтовану незгоду з викладеними фактами і даними в акті податкової перевірки, здійсненими висновками, заперечення щодо дій органу ДФС при проведенні перевірки, а також містить додаткові факти, які не були викладені (проігноровані) в акті перевірки тощо.

Подати заперечення можливо протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки. У цей же строк подаються додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності (п. 44.7 ПКУ, п. 86.7 ПКУ).

 Як оформити заперечення до акта податкової перевірки

Наприклад, акт перевірки було отримано 05 лютого 2018 р. Отже, відлік п’ятиденного терміну починається 06 лютого 2018 р. Так, як 10 та 11 лютого — вихідні дні, то останнім днем подачі заперечення стає 12 лютого 2018 р.

► Як поводитися під час виїзної перевірки

Нагадуємо, що податкова перевірка може бути камеральною, документальною (виїзною або невиїзною) або фактичною. Акт перевірки фіксує виявлені порушення податкового законодавства і порядку здійснення розрахункових касових операцій (п. 86.2, п. 86.3, п. 86.4 і п. 86.5 ПКУ). На підставі акта перевірки приймається податкове повідомлення-рішення (ППР), яке визначає суму донарахованого податку та/або застосований штраф (пп. 54.3.2 ПКУ). Таким чином, заперечення подається до отримання ППР.

Що виграє платник податку, подавши заперечення?

Заперечення на акт перевірки – це можливість узгодити та відстояти свої права до проведення адміністративного чи судового оскарження справи. Існує ймовірність, що внаслідок ознайомлення з запереченням і додатковими документами ДФС не прийме ППР взагалі, а отже, й не буде штрафу. Платник податку внаслідок подачі отримує наступне:

 • подані заперечення стають невід’ємною частиною акта перевірки (п. 86.7 ПКУ), а тому ППР приймається уже з урахуванням заперечення (п. 86.8 ПКУ). Звичайно, не факт, що аргументи будуть враховані ДФС;
 • є можливість перерахувати документи, які не були відображені в акті перевірки (перевіряючі або не розглянули їх, або не вказали в акті);
 • подати копії тих документів, які платник податку не зміг надати під час проведення перевірки з певних причин;
 • можливість потім посилатися на сформульовані аргументи та додані документи під час адміністративного або судового оскарження результатів перевірки (ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства).

► Оскарження податкового повідомлення-рішення

Процедура розгляду заперечення на акт перевірки

Подача заперечення може бути підставою для проведення документальної позапланової перевірки (п. 78.1.5 ПКУ). Така перевірка призначається, якщо платник податку посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться органом ДФС, який проводив колишню перевірку, виключно з питань, що стали предметом оскарження.

► Оформлюємо заперечення до акта податкової перевірки

Заперечення та подані додаткові документи розглядаються ДФС протягом 7 робочих днів, що настають за днем їх отримання. Якщо була призначена позапланова перевірка, то — 7 робочих днів за днем завершення такої перевірки (п. 86.7 ПКУ).

Платник податку має право взяти участь у розгляді заперечення. Про це треба зазначити попередньо у поданому запереченні або листі на розгляд документів. ДФС має повідомити платника у такому разі про місце та час розгляду заперечення. Таке повідомлення надсилається не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заперечення, але не пізніше ніж за 4 робочі дні до дня їх розгляду.

Участь керівника або його заступника чи уповноваженої особи органу ДФС у розгляді заперечення є обов’язковою.

За результатами розгляду заперечення має бути складений висновок, у якому зазначаються наведені в акті документальної перевірки висновки, факти та дані, щодо яких надано заперечення платником податків, короткий зміст заперечень, наводяться обґрунтовані позиції органу ДФС стосовно кожного питання, які були порушені в запереченні. В результаті робиться кінцевий висновок щодо обґрунтованості поданого заперечення. На підставі цього висновку має бути складена обґрунтована письмова відповідь платнику податків, яка підписується керівником або його заступником та надсилається платнику податку (лист ДФС від 25.04.2016 р. № 9296/6/99-99-14-03-03-15).

Як скласти заперечення на акт перевірки

По-перше, рекомендуємо під час підписання самого акта перевірки зазначити на ньому: “З висновками акта не згодні. Заперечення будуть подані протягом 5 робочих днів наступних за днем отримання цього акта у відповідності з п. 86.7 ПКУ”. Це необхідно, щоб орган ДФС раптом не вислав ППР з порушенням строків.

► Як пройти перевірку від Фонду соцстрахування

По-друге, затвердженої форми заперечення на акт перевірки не існує. Нема й конкретних вимог щодо його наповнення чи форми й у ПКУ, тому складається заперечення у довільній формі. Виходячи з загальної практики рекомендуємо у ньому вказати наступне:

 • назву органу ДФС, якому подається заперечення та який склав акт перевірки;
 • повну назву та місце знаходження платника податку, який подає заперечення;
 • реквізити (дата, номер) акта перевірки, на який подається заперечення;
 • перелік порушень, які платник податку заперечує;
 • обґрунтування правомірності позиції платника податку шляхом посилання на відповідні норми законодавства та документи;
 • намір брати участь у розгляді заперечення (якщо платник податку цього бажає).

 Особливості оформлення документальних перевірок

Заперечення на акт перевірки подається за основним місцем реєстрації платника податку. Подати його можна особисто. При цьому треба отримати відмітку на другому екземплярі. Також можна направити поштою рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Зразок заперечення на акт перевірки податкової

При складанні заперечення на акт перевірки можна скористатися наведеним нижче зразком.

Натисніть, щоб переглянути в повному розмірі >

Заперечення на акт перевірки

► Як оскаржити штраф за «загублений» у ПДВ-звітності показник

Якщо заперечення не спрацювало

Якщо аргументи, які представленні у складеному запереченні, були проігноровані з боку ДФС, то платник податку може використати її при здійсненні адміністративного або судового оскарження результатів перевірки.

 Під час перевірки відсутні документи: термін для їх наданняПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль