text
Головбух

Причини виникнення показника ∑Перевищ

  • 5 лютого 2018
  • 696

З осені 2017 року система електронного адміністрування ПДВ постійно тримає платників у напруженні. Хтось чи щось «обкрадає» їх реєстраційний ліміт, в результаті чого платники не можуть своєчасно зареєструвати податкові накладні. Довго ми чекали роз’яснень ДФС із цього приводу і нарешті дочекалися

Про причини виникнення показника ∑Перевищ в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) йдеться у листі ДФС від 11.01.2018 № 968/7/99-99-12-03-01-17 (далі — Лист № 968, с. 55).

Показник ∑Перевищ є складовою формули реєстраційного ліміту (∑Накл), порядок обчислення якої прописаний у пункті 200-1.3 Податкового кодексу України (ПК). ∑Перевищ розраховується автоматично після прийняття звітності від платника ПДВ та реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

 Виявлено нестачі та лишки: що з ПДВ

З початку роботи СЕА ПДВ ∑Перевищ розраховувалась наростаючим підсумком. Після доопрацювання програмного забезпечення у вересні 2017 року цей показник розраховують окремо за кожен звітний період (місяць, квартал).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У зв’язку із введенням в дію норм пункту 200-1.9 ПК, які дозволяють платникам скористатися показником ∑Перевищ та в разі недостатності реєстраційного ліміту зареєструвати податкову накладну за рахунок цього показника.

Як розраховують показник ∑Перевищ

Показник ∑Перевищ розраховують як різницю між сумою задекларованих платником податкових зобов’язань (∑ПЗ) та сумою ПДВ (∑НаклВид), що містять його податкові накладні та розрахунки коригування, зареєстровані в ЄРПН. Показник ∑Перевищ має лише позитивне значення, тобто з’являється тоді, коли ∑ПЗ > ∑НаклВид. Для прикладу, якщо податкові зобов’язання з ПДВ задекларовані в одному звітному періоді, а дата реєстрації податкової накладної припадає на інший звітний період, чекайте на ∑Перевищ. У такому разі цей показник автоматично потрапить до формули розрахунку реєстраційного ліміту та, відповідно, зменшить його розмір.

 Як виправити показник суми перевищення

ДФС впевнена, що основною причиною виникнення показника ∑Перевищ є методологічні помилки під час заповнення та подання податкової звітності з ПДВ, яких припускаються самі платники.

Заповнюємо РК, коли повертають товари або аванс

Причини виникнення показника ∑Перевищ
Наталія Товченикексперт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Чергове удосконалення програмного забезпечення ДФС лише додало платникам проблем із реєстрацією РК в ЄРПН. З’ясуємо, чи правомірно відмовляти у реєстрації РК на зміну кількісно-вартісних показників, коли повертають товари чи попередню оплату. Як тепер платникам заповнювати такі РК і як усунути так звані неоднозначності, з огляду на рекомендації ДФС.

Чому виникає показник ∑Перевищ

ДФС у Листі № 968 навела три причини виникнення показника ∑Перевищ(Схема):

  • нереєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування. У разі декларування податкових зобов’язань у звітності за незареєстрованою податковою накладною виникне показник ∑Перевищ і зменшить реєстраційний ліміт. Відновити його можна лише після реєстрації в ЄРПН цієї податкової накладної;
  • порушення правил визначення податкових зобов’язань із ПДВ, встановлених у статті 187 та пункті 192.1 ПК, а саме: податкові зобов’язання виникають на дату першої з подій — надходження попередньої оплати від покупця або відвантаження товарів (надання послуг, виконання робіт). Тож відображати їх слід у декларації того звітного періоду, коли вони виникли. Пізніша дата реєстрації такої податкової накладної не відтерміновує дату відображення суми ПДВ за цією податковою накладною у звітності;
  • помилки під час включення до декларації з ПДВ розрахунків коригування на зменшення податкових зобов’язань, зареєстрованих із запізненням. Тобто, якщо зменшення податкових зобов’язань відобразили в одному звітному періоді, а зареєстрували розрахунок коригування в ЄРПН — в іншому, неодмінно з’явиться показник ∑Перевищ.

Чому виникає показник ∑Перевищ і як усе виправити

В екс-спецрежимників може виникнути показник ∑Перевищ «Override209». Це сума перевищення податкових зобов’язань, які зазначив платник ПДВ у деклараціях із ПДВ та уточнюючих розрахунках з позначкою 0121-0123 та 0130 за період із липня 2015-го по грудень 2016-го, над сумою ПДВ у складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування, у другій частині порядкового номера яких зазначено код «2» або «3». СЕА ПДВ обирає лише податкові накладні та розрахунки коригування, складені з 01.07.2015 по 31.12.2016 та зареєстровані в ЄРПН у період з 01.07.2015 по 15.01.2017.

► Причини неприйняття електронної звітності

ДФС у листі від 28.11.2017 № 32659/7/99-99-15-03-02-17 вже повідомляла про виявлені випадки відображення у складі податкових зобов’язань у загальній декларації (0110) сум ПДВ за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними з ознакою їх належності до спецрежиму (тобто з кодом «2» або «3»). Наявність такої невідповідності може призвести до виникнення показника ∑Перевищ «Override209», який вплине на суму реєстраційного ліміту.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Причини виникнення показника ∑Перевищ
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл