Головбух

Перенесення вихідних у 2018 році

 • 31 січня 2018
 • 1322

Кабмін рекомендує керівникам перенести робочі дні, що межують зі святковими та неробочими днями. Рекомендації поширюються на працівників із п’ятиденним робочим тижнем і вихідними в суботу й неділю. Розглянемо, як зміниться графік їх роботи.

Своїм розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 № 1-р (далі — Розпорядження) Кабмін рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій (далі — організація) перенести робочі дні, що межують зі святковими та неробочими днями. Мета — створити сприятливі умови для святкування і використання робочого часу. Рекомендації поширюються на працівників із п’ятиденним робочим тижнем і вихідними в суботу й неділю. Розглянемо, як зміниться графік їх роботи.

 Норми робочого часу 2018

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Коли відпочиваємо

В організаціях у 2018 році роботу не проводитимуть у такі святкові дні та дні релігійних свят (ст. 73 Кодексу законів про працю України; КЗпП):

 • 1 січня — Новий рік (понеділок);
 • 7 січня — Різдво Христове, православне (неділя);
 • 8 березня — Міжнародний жіночий день (четвер);
 • 8 квітня — Великдень (неділя);
 • 1 травня — День праці (вівторок);
 • 9 травня — День Перемоги (середа);
 • 27 травня — Трійця (неділя);
 • 28 червня — День Конституції України (четвер);
 • 24 серпня — День незалежності України (п’ятниця);
 • 14 жовтня — День захисника України (неділя);
 • 25 грудня — Різдво Христове, католицьке (вівторок).

 Компенсація за роботу у святкові та неробочі дні

Якщо святковий або неробочий день збігається із суботою або неділею, вихідний день переносять на наступний після святкового або неробочого (ст. 67 КЗпП).

За що покарають головбуха

Головбух — особа відповідальна. Це той, хто поряд з керівником у «разі чого» відповідає перед законом. Щоб у вас не було огріхів, за які доведеться розплачуватися, вчіться на чужих помилках

Коли працюємо

Уряд рекомендує у 2018 році перенести робочі дні з:

 • п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня,
 • понеділка 30 квітня на суботу 5 травня,
 • п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня,
 • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня,
 • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Розрахунок відпускних 2018

Розпорядження Кабміну не поширюється на органи Пенсійного фонду України, Казначейство, Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» і банки. Спеціальний режим роботи банків та їх установ у ці дні встановлює Нацбанк України.

Які обов’язки керівника

Розпорядження Кабміну має рекомендаційний характер. Чи виконувати його — вирішує керівник організації.

Якщо керівник вирішить застосувати Розпорядженняне пізніше ніж за два місяці він має видати наказ про перенесення вихідних та робочих днів, погодивши його із профспілкою (ч. 5 ст. 67 КЗпП). Із цим наказом керівник має ознайомити працівників.

Уряд видав Розпорядження 11 січня 2018 року, тож недодержання керівником двомісячного терміну, визначеного частиною п’ятою статті 67 КЗпП, стосовно 9 березня не вважатимуть порушенням.

Розрахунок лікарняних 2018

Усі питання щодо перенесення робочих днів керівник вирішує самостійно. Він має право зважити на думку працівників і перенести інші робочі дні, ніж рекомендовані Урядом, не переносити їх узагалі або перенести не для всіх працівників, а лише для окремих структурних підрозділів організації.

42 години

стільки має тривати щотижневий безперервний відпочинок працівника

Рішення керівника про перенесення робочих днів змінює графік роботи організації, норму тривалості робочого часу в місяцях, у яких переносять робочі дні. Однак воно не впливає на річну тривалість робочого часу, фонд зарплати, обсяги виробництва, надходження бюджетних коштів тощо.

Тривалість робочого дня в суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, який перенесли на цю суботу.

Відпустки надають за зміненим через перенесення робочих днів графіком роботи організації.

Мінімальна зарплата 2018

Якщо працівник без поважної причини не вийде на роботу в суботу, на яку керівник перенесе робочий день, це кваліфікуватимуть як прогул. Відсутність на роботі з поважної причини працівник має підтвердити відповідним документом (листком непрацездатності, наказом про відпустку тощо).

Як отримати лікарняні від Фонду соцстраху

Перенесення вихідних у 2018 році
Шарий Тараскерівник експертної групи MCFR Головбух
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що з 01.10.2018 почала діяти нова форма заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те: • що нового в порядку отримання фінансування; • як рахувати страховий стаж: за довідками ОК-5 та ОК-7 чи за новим додатком 9; • хто приймає рішення про призначення лікарняних та декретних підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну профдіяльність; • як заповнити заяву-розрахунок; • в які строки виплатити кошти; • що Фонд соцстраху перевірить у заявці на фінансування; • як звітувати за отримані кошти
Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл