Головбух

Звіт про податкові пільги

 • 29 січня 2018
 • 6403

Суб'єкти господарювання, які користуються пільгами зі сплати податків мають вести облік податкових пільг. Звіт про суми податкових пільг за 2017 рік потрібно подати не пізніше за 09.02.2018. Тож, дізнайтеся зі статті, що таке податкова пільга, хто звітує про пільги та як заповнити звіт.

Форму і порядок заповнення Звіту про суми податкових пільг (далі —Звіт) затверджено постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233 (далі — Порядок № 1233).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Що таке податкова пільга

Податкова пільга — це передбачене податковим і митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку нараховувати і сплачувати податок і збір, а також можливість сплачувати податок і збір у меншому розмірі (п. 30.1 Податкового кодексу України; ПК).

Податкову пільгу надають шляхом:

 • податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку і збору;
 • зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку і збору;
 • встановлення зниженої ставки податку і збору;
 • звільнення від сплати податку і збору (п. 30.9 ПК).

Приміром, платники податку на прибуток, аби зменшити базу оподаткування, переносять податкові збитки з минулих років.

Прикладом сплати податку в меншому розмірі є ПДВ. Цей податок платники сплачують за ставкою 0%, коли експортують товари, або 7% — якщо постачають лікарські засоби. Саме такі ставки є зменшенням розміру податку порівняно з базовою ставкою 20%.

Податкові пільги щодо ПДВ можуть надавати за ПК, за міжнародними договорами України, що ратифікувала Верховна Рада, і в межах спеціального режиму оподаткування в галузі сільського господарства (п. 8 Порядку № 1233).

Господарські операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, — це не податкові пільги, тому щодо них Звіт про пільги не складайте (п. 8 Порядку № 1233; ЗІР, категорія 101.26).

Де знайти перелік податкових пільг

ДФС на офіційному сайті оприлюднює два види Довідників податкових пільг (далі — Довідники):

 • Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
 • Довідник інших податкових пільг.

Ці Довідники містять пільги з податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, акцизного податку, податку на нерухоме майно, деяких місцевих податків і зборів (паркування, туристичного збору), державного мита. У них визначено код пільги, є посилання на нормативний документ, що її запровадив, і дата, з якої починають застосовувати пільгу.

Щоб подати Звіт про пільги, користуйтеся Довідниками станом на поточний рік, а саме:

 • 1 січня — коли звітуєте за 12 місяців минулого року;
 • 1 квітня — коли звітуєте за 3 місяці;
 • 1 липня — коли звітуєте за 6  місяців;
 • 1 жовтня — коли звітуєте за 9 місяців (ЗІР, категорія 135.2).

Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Звіт про податкові пільги
Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?


Хто подає Звіт про пільги

Звіт про пільги подають усі суб’єкти господарювання, які користуються податковими пільгами і завдяки цьому не сплачують до бюджету податків і зборів (п. 30.6 ПК, п. 1 Порядку № 1233).

Відокремлені підрозділи юридичних осіб, хоча й віднесені до платників податків (п. 15.1 ПК), але не є суб’єктами господарювання (ст. 55 Господарського кодексу України). Тому вони не подають Звіт про пільги. За них відзвітує суб’єкт господарювання (головне підприємство) за місцем своєї реєстрації.

Неприбуткові підприємства, установи та організації також не подають Звіт про пільги щодо податку на прибуток, адже вони не є платниками цього податку, тому це — не пільга. Навіть у Довідниках немає відповідного коду для неприбуткових організацій.

Куди і коли подавати Звіт про пільги

Звіт про пільги подавайте за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців, тобто щокварталу. Заповнюйте його наростаючим підсумком починаючи з кварталу, коли почали користуватися податковою пільгою. Звіт подавайте за місцем реєстрації протягом 40 календарних днів після останнього календарного дня податкового періоду (п. 3 Порядку № 1233).

Суб’єкти господарювання, які скористалися пільгою з податку на прибуток підприємств, також подають Звіт про пільги протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, півріччя, трьох кварталів, року (ЗІР, підкатегорія 102.23.01).

Якщо підприємство, маючи пільгу, нею не користується, Звіт про пільги подавати не треба (п. 3 Порядку № 1233). Проте якщо хоча б в одному кварталі поточного року ви скористалися пільгою, а потім перестали, Звіт про пільги доведеться подати й за наступні квартали поточного року, позаяк він є накопичувальним.

Організації, які взагалі не сплачують податків через податкові пільги, також подають Звіт про пільги (Узагальнююча податкова консультація щодо визначення суми пільги у зв’язку зі звільненням прибутку від оподаткування, затверджена наказом ДПС від 05.07.2012 № 584; далі — Узагальнююча консультація).

Як заповнити Звіт про пільги

Щоб заповнити Звіт про пільги, скористайтеся Довідниками, знайдіть код бюджетної класифікації пільгового податку чи збору та обчисліть суму пільги (п. 4 Порядку № 1233). Для наочності подамо цей алгоритм у вигляді Таблиці.

Звіт про податкові пільги

Збільшити зображення

Про те, як обчислити суму податкових пільг та чим загрожує неподання Звіту про пільги, читайте у журналі «Головбух» № 4.

Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження

Звіт про податкові пільги
МОРОЗОВСЬКА Галинаексперт з питань обліку та оподаткування
Роз’яснення контролерів і судова практика з таких питань: • валютні обмеження: обов’язковий продаж валюти, зарахування зустрічних однорідних вимог, розрахунки за старими боргами, виплата дивідендів нерезидентам тощо; • облікова політика: які норми щодо інвалюти прописати; • як обраний варіант обліку валюти вплине на податок на прибуток; курсові різниці; • механізм розрахунку й обліку курсових різниць; • чи складати первинний документ на курсові різниці; • облік доходів і витрат від купівлі валюти; • облік послуг банку; • обов’язковий продаж інвалюти; • облікові наслідки продажу; • курсові різниці; • первісна вартість імпортних товарів; • облік витрат на страхування, транспортних витрат тощо; • як визначити базу з ПДВ у разі продажу імпортних товарів; • облік безоплатно отриманих від нерезидента товарів

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл