text
Головбух

Розкажіть директорові, звідки у річному балансі взялися такі цифри

  • 23 січня 2018
  • 2535

Керівник завжди просить бухгалтера показати у річному балансі прибуток, збитки та пояснити, що означає та чи та сума. Ми хочемо спростити вам це завдання. Отримайте готові відповіді, аби пояснити це тим, хто не має бухгалтерських знань.

Де подивитися, що баланс «зійшовся»

Бухгалтерський баланс складається із двох частин: актив і пасив. В активі — майно компанії. У пасиві — джерела, за рахунок яких вона це майно отримала. Баланс «зійшовся», коли показники в активі та пасиві збіглися. Такий підсумок ще називають валютою балансу. За загальним правилом баланс формують у тисячах (додаток 1 до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»). Однак якщо підприємство велике, ніхто не забороняє його керівництву скласти баланс у мільйонах.

 Звіт — онлайн та на папері

Як зрозуміти, що відбувається з компанією

Зниження валюти балансу протягом кількох років — ознака недобра. Це означає, що вартість підприємства — його капіталізація — падає. Але й різкий стрибок валюти балансу не свідчить про успіх. Часто його причиною є ризикована кредитна політика компанії.

► Річна інвентаризація — основа фінзвітності

Буває, що валюта балансу не змінюється з року в рік. Значить, компанія тупцює на місці. У стабільній економіці це погано, адже мета будь-якої компанії — отримати прибуток. Але під час кризи такий застій означає, що компанії вдається зберігати стабільність.

Як дізнатися про ліквідність активів

Майно в активі балансу розподіляється на дві великі групи.

Необоротні активи — це майно, яке первісно має приносити компанії доходи понад один рік. Наприклад будівлі, виробниче обладнання, транспорт.

Оборотні активи — майно, що одразу йде в оборот і має принести дохід протягом року. Це матеріали, товари, продукція, дебіторка, внески тощо. В активі балансу майно розміщують залежно від ліквідності. Тобто від того, як швидко ви можете перетворити його на гроші. Що вище розташувався рядок, то більше часу знадобиться, щоб актив продати. Що нижче — то менше

Оновлені форми звітності — 2018

Дізнайтеся, про що розповість актив балансу, які зобов’язання містить пасив балансу та що підкажуть показники пасиву з публікації журналу «Головбух» № 3

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах