text
Головбух

Складання фінансової звітності: кому які форми заповнювати

  • 19 жовтня 2017
  • 5041

Навіть бувалому бухгалтерові на тлі облікового різноманіття та постійних змін у законодавстві можна заплутатися у найпростішому: формах, строках подання, складанні фінансової звітності тощо. Допоможемо йому фаховою пітримкою.

Повна фінансова звітність

Великі та середні підприємства мають справу з повною фінансовою звітністю, що складається з:

Балансу (Звіту про фінансовий стан)форма № 1;

Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) форма № 2;

Звіту про рух грошових коштів за прямим або непрямим методом (форма № 3 або форма № 3-н);

Звіту про власний капітал (форма № 4) та приміток до зазначених звітів.

Ці форми затверджено НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Для консолідованої фінансової звітності НП(С)БО 1 передбачає спеціальні форми, які аналогічні зазначеним вище і враховують певні особливості консолідації.

Суб’єкти малого підприємництва, неприбуткові підприємства та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності складають та подають скорочену фінансову звітність.

Скорочена фінансова звітність

Своєю чергою, скорочену фінзвітність залежно від категорії суб’єкта господарювання можна подавати у вигляді:

Спрощеного фінзвіту суб’єкта малого підприємництва (Баланс за формою № 1-мс та Звіт про фінансові результати за формою № 2-мс); або

Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва (Баланс за формою № 1-м і Звіт про фінансові результати за формою № 2-м).

Спрощений фінансовий звіт

Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формами № 1-мс та № 2-мс подають юрособи — суб’єкти малого підприємництва, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, та юрособи — суб’єкти мікропідприємництва.

Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва

Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формами № 1-м та № 2-м подають юрособи — суб’єкти малого підприємництва, які вирішили не складати Спрощений фінзвіт суб’єкта малого підприємництва, та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Фінансова звітність за МСФЗ

Також для певних категорій суб’єктів господарювання передбачено обов’язкове складання фінансової звітності за МСФЗ. До таких підприємств відносять, зокрема, публічні акціонерні товариства, банки, страховиків, кредитні спілки, підприємства, що надають фінпослуги. За бажанням суб’єкти господарювання, для яких такого обов’язку законодавство не встановлює, можуть самостійно визначити доцільність застосування МСФЗ для складання фінансої звітності (ч. 3 ст. 12-1 Закону № 996).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах