Головбух

Складання фінансової звітності: кому які форми заповнювати

  • 19 жовтня 2017
  • 5236

Навіть бувалому бухгалтерові на тлі облікового різноманіття та постійних змін у законодавстві можна заплутатися у найпростішому: формах, строках подання, складанні фінансової звітності тощо. Допоможемо йому фаховою пітримкою.

Повна фінансова звітність

Великі та середні підприємства мають справу з повною фінансовою звітністю, що складається з:

Балансу (Звіту про фінансовий стан)форма № 1;

Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) форма № 2;

Звіту про рух грошових коштів за прямим або непрямим методом (форма № 3 або форма № 3-н);

Звіту про власний капітал (форма № 4) та приміток до зазначених звітів.

Ці форми затверджено НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Для консолідованої фінансової звітності НП(С)БО 1 передбачає спеціальні форми, які аналогічні зазначеним вище і враховують певні особливості консолідації.

Суб’єкти малого підприємництва, неприбуткові підприємства та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності складають та подають скорочену фінансову звітність.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Скорочена фінансова звітність

Своєю чергою, скорочену фінзвітність залежно від категорії суб’єкта господарювання можна подавати у вигляді:

Спрощеного фінзвіту суб’єкта малого підприємництва (Баланс за формою № 1-мс та Звіт про фінансові результати за формою № 2-мс); або

Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва (Баланс за формою № 1-м і Звіт про фінансові результати за формою № 2-м).

Спрощений фінансовий звіт

Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формами № 1-мс та № 2-мс подають юрособи — суб’єкти малого підприємництва, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, та юрособи — суб’єкти мікропідприємництва.

ДФС запитує, чому немає прибутку: як відповісти, щоб відчепилися

Складання  фінансової звітності: кому які  форми заповнювати
Олег Січ керівник Об’єднаної редакції MCFR Головбух, ACCA DipIFR (rus)
Якщо ДФС вимагає пояснити причину збитків компанії — ви в зоні ризику. Не відповідайте, що у країні криза. Формальна відписка гарантує вам місце у плані перевірок. Поясніть податківцям, що сума прибутку (або збитку!) залежить від об’єктивних факторів. Стаття-тест допоможе позбутися зайвої інформації та сформувати правильну відповідь

Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва

Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формами № 1-м та № 2-м подають юрособи — суб’єкти малого підприємництва, які вирішили не складати Спрощений фінзвіт суб’єкта малого підприємництва, та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Складання  фінансової звітності: кому які  форми заповнювати
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Фінансова звітність за МСФЗ

Також для певних категорій суб’єктів господарювання передбачено обов’язкове складання фінансової звітності за МСФЗ. До таких підприємств відносять, зокрема, публічні акціонерні товариства, банки, страховиків, кредитні спілки, підприємства, що надають фінпослуги. За бажанням суб’єкти господарювання, для яких такого обов’язку законодавство не встановлює, можуть самостійно визначити доцільність застосування МСФЗ для складання фінансої звітності (ч. 3 ст. 12-1 Закону № 996).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл