Головбух

Як зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування

  • 13 жовтня 2017
  • 521

Як зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування до податкової накладної, яка складена до 01.02.2015 та не підлягала обов’язковій реєстрації

Перш ніж розповісти, що передбачає реєстрація розрахунку коригування (далі — РК) до податкової накладної (далі — ПН), складеної на неплатника, варто визначити чи взагалі можна його складати.

Так, постачальник-платник ПДВ може зменшити суму ПДВ-зобов’язання у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих неплатнику ПДВ, за умови, що раніше поставлені товари повернені у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості. Це стосується і випадків, коли перегляді цін, пов’язаний з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 Податкового кодексу України; ПК).

Щоб зменшити ПДВ-зобов’язання постачальник РК та самостійно реєструє його у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у строки, визначені у підпункті 201.10 ПК.

Як пояснюють податківці постачальник може скласти РК до ПН, якщо з дати складання ПН не минуло 1095 календарних днів. А от чи може постачальник скласти РК до ПН, з дати складання якої минуло понад 1095 календарних днів, податківці не знають. Щоб вже ж таки визначитись з цим ДФС подала запит до Мінфіну. Про такий запит ДФС говорить у лист від 18.08.2017 № 1245/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Отож якщо з дати складання ПН минуло понад 1095 календарних днів і платник на свій власний розсуд складе до неї РК, то навряд чи її зареєструють в ЄРПН.

Реєстрація розрахунку коригування в ЄРПН можлива лише до зареєстрованої ПН. Якщо виникає потреба у коригуванні ПДВ-зобов’язань за ПН, яка до 01.01.2015 не підлягала обов’язковій реєстрації, то спочатку реєструють в ЄРПН таку ПН, а вже потім РК до неї. Все це потрібно зробити протягом одного операційного дня. При чому ПН, яка до 01.01.2015 не підлягала реєстрації, реєструють незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК (п. 6 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246).

Нагадаємо, що до 01.01.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягали ПН, сума ПДВ в яких перевищувала 10 тис. грн та складені на постачання підакцизних та імпортних товарів назалежно від суми.

Отож реєстрація розрахунку коригування до податкової накладної, яка складена до 01.02.2015 та не підлягала обов’язковій реєстрації, в ЄРПН можлива, якщо з дати складання не минуло 1095 календарних днів. Для цього постачальник мусить протягом одного операційного дня скласти ПН та зареєструвати її в ЄРПН, а вже потім скласти та зареєструвати РК. Використовувати потрібно форми ПН та РК чинної форми. Зверніть увагу, якщо протягом доби, у якій подано на реєстрацію ПН, до ЄРПН не буде надіслано РК до неї, ПН виключать з ЄРПН.


 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл