text
Головбух

Штраф за несвоєчасну сплату податку, коли єдиноподатник провів оплату

  • 13 жовтня 2017
  • 1798

Часто підприємці-єдиноподатники, сплативши готівкою авансовий внесок з єдиного податку, вважають свою місію виконаною. Але через різні помилки такий платіж може і не відобразитися в особовому рахунку підприємця. Тоді виникне заборгованість. І добре, якщо податківці оперативно повідомлять про недоїмку. У гіршому випадку до підприємця не лише застосують штраф за несвоєчасну сплату податків, а й позбавлять статусу єдиноподатника

Розповімо, чим може загрожувати сплата авансового внеску з єдиного податку в граничний термін і коли до  підприємця-єдиноподатника можуть застосувати штраф за несвоєчасну сплату податку.

Наслідки несвоєчасної сплати податку через помилку

Складання та подання податкової декларації з рентної плати для місячних платників податку Нагадаємо, що платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця.

Та помиляються усі, і під час сплати авансового внеску з єдиного податку могли допустити помилку при оформленні платежу. Якщо так — виникають передумови для штрафу за несвоєчасну сплату податку.

Уявімо, що підприємець подав документи на переказ готівки в післяопераційний час 19-го числа. Тоді банк на касових документах проставляє поточну дату і час приймання документів або напис чи штамп «вечірня» або «післяопераційний час» (п. 1.13 гл. 1 розд. IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.2011 № 174). Виконані в післяопераційний час операції мають бути проведені не пізніше наступного операційного дня. А якщо банк не встигне провести такий переказ 20-го числа?

Тож у податківців з’являються підстави вважати, що підприємець не сплатив авансового внеску з єдиного податку. Бо за особовим рахунком підприємця сплата не пройшла, і після 20-го числа виникла заборгованість.

Нагадаємо, що за несплату єдиного податку в установлені строки передбачений штраф у розмірі 50% ставки єдиного податку (п. 122.1 ПК).

Крім того, якщо сплата узгодженого грошового зобов’язання відбулась після закінчення встановлених строків, на суму податкового боргу в картці особового рахунку платника єдиного податку автоматично нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ (п. 129.1 ПК).

Хто їх сплатить — залежить від винуватця. Бо у нашій ситуації ним може бути або банк, або сам підприємець.

Чи застосовувати РРО у разі часткової оплати продукції через POS-термінал Читайте у продовженні статті:

  • Як довести, що порушник — банк
  • Коли порушником визнають підприємця
  • Що робити, аби уникнути штрафу за несвоєчасну сплату податку
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль