Податкові накладні сільгосптоваровиробників більше не блокуватимуть

438
Починаючи з 01.07.2017 платникам ПДВ постійно доводиться долати проблеми під час реєстрації податкових накладних. А восени до постраждалих приєдналися сільгосппідприємства. Мінфін узяв до уваги численні звернення аграріїв і вніс зміни до системи управління ризиками під час адміністрування ПДВ.

Реєстрація податкових накладних стала для платників надскладним завданням з часу, коли Уряд запровадив механізм блокування податкових накладних за наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 567 (далі — Наказ № 567).

Електронна система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМ КОР), яка повноцінно запрацювала з 01.07.2017, покликана завчасно реагувати на зловживання недобросовісних платників податків. Суть її дії полягає у тому, що постачальник — платник ПДВ, аби зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), має довести реальність здійсненої ним господарської операції, а саме: надати документальні підтвердження, що придбав товар, який реалізує.

З товаром зрозуміло: що придбали, те й продали. А що мають робити виробники продукції (послуг, робіт), що придбавають сировину (один код), а постачають готову продукцію (інший код)? Вони автоматично потрапляють до зони ризику.

Рослинництво має сезонний характер і більшість його продукції реалізують саме восени, після збирання нового врожаю, тож проблем у роботі СМ КОР додалося. Адже сільгосптоваровиробники не продавали своєї продукції влітку, а значить, вони ще надавали ДФС інформаційних таблиць даних платника податку (так званих технологічних карток), що є додатком до Наказу № 567. Через це восени, коли аграрії почали реалізовувати сільгосппродукцію, реєстрацію складених ними податкових накладних блокують через відсутність зареєстрованих в СМ КОР інформаційних таблиць. Оскільки неможливо зареєструвати податкові накладні, призупиняється оплата за відповідними договорами купівлі-продажу. А це вже може призвести до появи штучної кризи в усій галузі рослинництва.

Як Мінфін спростив реєстрацію податкових накладних для аграріїв

Мінфін пішов на поступки і своїм наказом від 18.09.2017 № 776 вніс відповідні зміни до Наказу № 567, щоб спростити для сільгосптоваровиробників процес реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Для автоматичної обробки інформації, яку надають сільгосптоваровиробники, таблицю даних платника податку (див. Додаток) доповнили новими полями:

 • «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації».

Податкові накладні сільгосптоваровиробників більше не блокуватимуть

Як бачимо, не блокуватимуть податкових накладних отримувачів бюджетної дотації, а також ексспецрежимників, які не потрапили до реєстру отримувачів бюджетної дотації.

При цьому під час реєстрації податкових накладних за спрощеними правилами розглядатимуть документи сільгосптоваровиробників, які:

 • є власниками або орендарями земельних ділянок загальною площею не менше 200 га, задекларованих до 20.02.2017;
 • не змінювали починаючи з 01.01.2017 одночасно засновника і керівника;
 • постачають (виготовляють) певні групи товарів згідно з УКТ ЗЕД (наведено в Таблиці).

Перелік товарів, які надають право на автоматичну обробку інформації

Код УКТ ЗЕД

Найменування

01

Живі тварини

03

Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні

04

Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного погодження, в іншому місці не зазначені

07

Овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби

08

Їстівні плоди та горіхи, шкірки цитрусових або динь

10

Зернові культури

12

Насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж

Інші нововведення

Раніше пункт 3 Наказу № 567 зобов’язував платників ПДВ подавати інформаційну таблицю щодо видів економічної діяльності, кодів товарів та послуг на розгляд Комісії ДФС, якщо вони отримували квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН.

Унесені до цього пункту зміни дозволяють платникам ПДВ заздалегідь, не чекаючи квитанції, подавати до ДФС зазначену інформацію. Крім інформаційної таблиці, платник ПДВ має надати також пояснення, в якому зазначає специфіку господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника ПДВ.

ДФС розглядає отримані документи протягом п’яти робочих днів.

Резюме

Отже, проблеми з блокуванням під час реєстрації податкових накладних для аграріїв позбулися. Для автоматичної реєстрації податкових накладних в ЄРПН сільгосппідприємство має заздалегідь надати ДФС інформаційну таблицю та аналітичну довідку про те, що воно вирощує сільгосппродукцію.

За інших обставин ДФС має п’ять днів на розгляд інформації, яку надають платники.


 Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль