text
Головбух

Податкові накладні сільгосптоваровиробників більше не блокуватимуть

  • 13 жовтня 2017
  • 464

Починаючи з 01.07.2017 платникам ПДВ постійно доводиться долати проблеми під час реєстрації податкових накладних. А восени до постраждалих приєдналися сільгосппідприємства. Мінфін узяв до уваги численні звернення аграріїв і вніс зміни до системи управління ризиками під час адміністрування ПДВ.

Реєстрація податкових накладних стала для платників надскладним завданням з часу, коли Уряд запровадив механізм блокування податкових накладних за наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 567 (далі — Наказ № 567).

Електронна система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМ КОР), яка повноцінно запрацювала з 01.07.2017, покликана завчасно реагувати на зловживання недобросовісних платників податків. Суть її дії полягає у тому, що постачальник — платник ПДВ, аби зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), має довести реальність здійсненої ним господарської операції, а саме: надати документальні підтвердження, що придбав товар, який реалізує.

З товаром зрозуміло: що придбали, те й продали. А що мають робити виробники продукції (послуг, робіт), що придбавають сировину (один код), а постачають готову продукцію (інший код)? Вони автоматично потрапляють до зони ризику.

Рослинництво має сезонний характер і більшість його продукції реалізують саме восени, після збирання нового врожаю, тож проблем у роботі СМ КОР додалося. Адже сільгосптоваровиробники не продавали своєї продукції влітку, а значить, вони ще надавали ДФС інформаційних таблиць даних платника податку (так званих технологічних карток), що є додатком до Наказу № 567. Через це восени, коли аграрії почали реалізовувати сільгосппродукцію, реєстрацію складених ними податкових накладних блокують через відсутність зареєстрованих в СМ КОР інформаційних таблиць. Оскільки неможливо зареєструвати податкові накладні, призупиняється оплата за відповідними договорами купівлі-продажу. А це вже може призвести до появи штучної кризи в усій галузі рослинництва.

Як Мінфін спростив реєстрацію податкових накладних для аграріїв

Мінфін пішов на поступки і своїм наказом від 18.09.2017 № 776 вніс відповідні зміни до Наказу № 567, щоб спростити для сільгосптоваровиробників процес реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Для автоматичної обробки інформації, яку надають сільгосптоваровиробники, таблицю даних платника податку (див. Додаток) доповнили новими полями:

  • «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації».

Податкові накладні сільгосптоваровиробників більше не блокуватимуть

Як бачимо, не блокуватимуть податкових накладних отримувачів бюджетної дотації, а також ексспецрежимників, які не потрапили до реєстру отримувачів бюджетної дотації.

При цьому під час реєстрації податкових накладних за спрощеними правилами розглядатимуть документи сільгосптоваровиробників, які:

  • є власниками або орендарями земельних ділянок загальною площею не менше 200 га, задекларованих до 20.02.2017;
  • не змінювали починаючи з 01.01.2017 одночасно засновника і керівника;
  • постачають (виготовляють) певні групи товарів згідно з УКТ ЗЕД (наведено в Таблиці).

Перелік товарів, які надають право на автоматичну обробку інформації

Код УКТ ЗЕД

Найменування

01

Живі тварини

03

Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні

04

Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного погодження, в іншому місці не зазначені

07

Овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби

08

Їстівні плоди та горіхи, шкірки цитрусових або динь

10

Зернові культури

12

Насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж

Інші нововведення

Раніше пункт 3 Наказу № 567 зобов’язував платників ПДВ подавати інформаційну таблицю щодо видів економічної діяльності, кодів товарів та послуг на розгляд Комісії ДФС, якщо вони отримували квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН.

Унесені до цього пункту зміни дозволяють платникам ПДВ заздалегідь, не чекаючи квитанції, подавати до ДФС зазначену інформацію. Крім інформаційної таблиці, платник ПДВ має надати також пояснення, в якому зазначає специфіку господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника ПДВ.

ДФС розглядає отримані документи протягом п’яти робочих днів.

Резюме

Отже, проблеми з блокуванням під час реєстрації податкових накладних для аграріїв позбулися. Для автоматичної реєстрації податкових накладних в ЄРПН сільгосппідприємство має заздалегідь надати ДФС інформаційну таблицю та аналітичну довідку про те, що воно вирощує сільгосппродукцію.

За інших обставин ДФС має п’ять днів на розгляд інформації, яку надають платники.


 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!