Видача підзвітних коштів: визначаємо дату для обліку

100
Якою датою обліковувати видачу підзвітних коштів, якщо за чеком із банкомата готівку на господарські потреби отримали з корпоративної картки 13-го числа, а у банківській виписці операція зазначена 14-м?

Видача підзвітних коштів справді потребує суворого обліку. І аби не помилитися у цій ситуації бухгалтер має виходити з дати проведення операції. Пояснимо чому.

Видача підзвітних коштів і підзвітні документи

Операції користувачів електронних платіжних засобів виконують з оформленням квитанції платіжного термінала, чека банкомата, сліпа та інших документів у паперовій формі. Такі документи складають і друкують за місцем проведення операції (п. 3 розд. VII Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 05.11.2014 № 705далі — Положення № 705).

Документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинного документа. Їх можна використовувати під час урегулювання спірних питань (п. 4 розд. VII Положення № 705).

Готівку, що отримала фізична особа — довірена особа підприємства з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу, вважають підзвітними коштами. Такі кошти використовують за призначенням без оприбуткування в касі.

Довірена особа мусить подати до бухгалтерії підприємства (п. 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637далі — Положення № 637):

  • звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки;
  • документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо);
  • невитрачений залишок готівки.

Видача підзвітних коштів в обліку

За підзвітні кошти, отримані на виробничі (господарські) потреби, звітують не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем отримання готівкових коштів під звіт (п. 2.11 Положення № 637).

Тобто датою проведення операції з використанням електронних платіжних слід вважати дату зняття готівки через банкомат. Первинним документом для такої операції є чек банкомата.

У звіті про використання коштів видачу підзвітної готівки слід зазначити датою, коли зняли готівку. Звіт слід подати не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем, коли готівку зняли у банкоматі.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль