Головбух

Оподаткування додаткового джерела заробітку

  • 25 вересня 2017
  • 119

Державна податкова інспекція наголошує, що здача в оренду власного майна виступає додатковим джерелом заробітку, Це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, дачний будинок, гараж тощо

Державна податкова інспекція наголошує, що здача в оренду власного майна виступає додатковим джерелом заробітку, Це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, дачний будинок, гараж тощо. Шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна відбувається юридичне оформлення таких правовідносин. Здача в оренду власного нерухомого майна може бути здійснена фізичними особами у межах підприємницької діяльності та без реєстрації орендодавця фізичною особою - підприємцем.

Громадяни України доволі часто забувають, що здача в оренду власного майна, як джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Відповідно до статті 170 Податкового кодексу визначено особливості нарахування та оподаткування доходів від житлового найму, надання нерухомості в оренду.

Орендодавцем, що не є підприємцем та здає квартиру фізичним особам, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою18% та військовий збір  за ставкою 15% від суми отриманого доходу.

Орендодавцем у річній податковій декларації відображається сума отриманого доходу, що сплачена протягом року податку та нарахованого податкового зобов'язання за результатами такого року. Така декларація подається за податковою адресою платника податку до податкової інспекції до 1 травня року, що настає за звітним.

Державна податкова інспекція звертає увагу на те, що крім відповідальності за несплату податків необхідно пам'ятати про те, що особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово - комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) надається право на оформлення субсидії.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл