Головбух

Чи розраховуватися зі звільненим, якщо він не підписав обхідного листа

  • 13 вересня 2017
  • 2877

Ігор довго працював на одному підприємстві, проте вирішив змінити сферу діяльності, тому звільняється за власним бажанням. Він не здав до бухгалтерії обхідного листа. За ним продовжують обліковуватися службовий телефон, комп’ютер, ключ від кабінету, пропуск і підзвітні кошти. Головбух Марія Семенівна забороняє видавати Ігореві остаточний розрахунок. Чи має вона рацію?

Головбух не має рації. Під час звільнення працівника розрахуватися слід навіть тоді, коли обхідний не підписаний. Інакше можна наразити компанію на штраф.

Оформлення звільнення працівника

Про своє бажання звільнитися працівник за два тижні письмово повідомляє роботодавця (ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Для цього має подати відповідну заяву.

Трудове законодавство не містить жодних обмежень щодо способу подання заяви про звільнення за власним бажанням. Працівник може надіслати свою заяву роботодавцеві поштою (наприклад, рекомендованим листом) чи навіть повідомити телеграмою.

На підставі заяви директор видає наказ про звільнення. Працівника необхідно ознайомити з наказом під підпис. В останній день роботи працівникові видають заповнену трудову книжку.

Обхідний лист — це документ, у якому керівники різних підрозділів підтверджують, що працівник, який звільняється передав справи, майно, що належить роботодавцеві, пропуск, поліс медстрахування, повернув борги перед підприємством. Обхідний лист оформлюють у довільній формі. Це — не обов’язковий документ.

Жодна стаття КЗпП не зобов’язує працівника під час звільнення оформлювати обхідний лист.

Як розраховуються з працівником під час звільнення

В останній день роботи працівника бухгалтер має остаточно з ним розрахуватися.

Якщо в день звільнення працівник не працював, розрахуватися з ним потрібно не пізніше дня, наступного за тим, коли він зажадав отримати належні йому суми (ч. 1 ст. 116 КЗпП).

Бухгалтер не має права відмовитися виплачувати належну звільненому працівникові зарплату через те, що той не оформив обхідного листа. Якщо за працівником залишилися майнові чи грошові борги, компанія має право стягнути їх у судовому порядку. І не має значення, що працівник уже звільнився.

Чи застосовувати РРО у разі часткової оплати продукції через POS-термінал Читайте у продовженні статті:

  • що загрожує за затримку остаточного розрахунку

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл