text
Головбух

Реєстраційний ліміт з мінусом

 • 8 грудня 2016
 • 9258

Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з 01.07.2015 обмежена. З’ясуємо, як зареєструвати податкову накладну, якщо реєстраційний ліміт — від’ємний, чи обов’яз­ково для цього поповнювати електронний рахунок та як визначити суму ПДВ, що її потрібно внести на електронний рахунок для погашення податкових зобов’язань за звітний період

Зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну з 01.07.2015 можливо лише за умови дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми ПДВ (ліміту).

Обчислення реєстраційного ліміту

Реєстраційний ліміт обчислюють за формулою відповідно до пункту 200-1.3 Податкового кодексу України (ПК), а саме:

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

 • ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРахΣНаклВид – ΣВідшкод – ΣПеревищ,
 • де  ΣНаклОтр — загальна сума ПДВ за отриманими податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН;
 •      ΣМитн — загальна сума ПДВ, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
 •      ΣПопРах — загальна сума поповнення електронного ПДВ-рахунку з поточного рахунку платника;
 •      ΣНаклВид — загальна сума ПДВ за виданими податковими накладними/розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;
 •      ΣВідшкод — загальна сума ПДВ, заявлена до бюджетного відшкодування;
 •      ΣПеревищ — загальна сума перевищення задекларованих податкових зобов’язань над сумою ПДВ, що міститься в складених платником по­даткових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

Платник ПДВ може зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування до неї лише за умови, якщо реєстраційний ліміт перевищує або дорівнює сумі ПДВ, зазначеній у цих документах.

У разі якщо реєстраційний ліміт є меншим ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, зареєструвати таку податкову накладну платник не зможе. Йому буде відмовлено у цьому.

У такому випадку, а також у разі якщо обчислена за формулою сума має від’ємне значення (див. Таблицю), для отримання можливості зареєструвати податкову накладну в ЄРПН платнику потрібно збільшити реєстраційний ліміт (див. Приклад 1).

З урахуванням алгоритму формули це можливо здійснити за рахунок:

 • отриманих податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих у ЄРПН;
 • сплати ПДВ на митниці (у разі здійснення імпортних операцій);
 • поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ.

Порядок заповнення податкової накладної 2018

Крім того, згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПК з 01.07.2015 реєстраційна сума автоматично збільшується на:

 • суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців (так званий овердрафт);
 • суму помилково або надміру сплачених до бюджету коштів.

Також нагадаємо, що залишки від’ємного значення ПДВ станом на 01.02.2015 за вибором платника або збільшують розмір реєстраційної суми з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту в декларації за звітний (податковий) період, або підлягають поверненню платнику у порядку, який діяв у 2014 році (п. 33 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Отже, у разі якщо реєстраційний ліміт має від’ємне значення навіть з урахуванням зазначених вище бонусів, передбачених розділом ХХ ПК, щоб зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, платнику доведеться «вивернути калитку» та поповнити електронний ПДВ-рахунок з власного поточного банківського рахунку в межах суми, якої бракує.

Якщо платник не має достатньо коштів на поточному рахунку, то він може звернутися до постійних покупців з проханням перерахувати аванс на його банківський рахунок. Пам’ятайте, що електронний ПДВ-рахунок може поповнюватися лише з власного поточного рахунку в банку платника.

► План комплексних перевірок 2018

Якщо і цей варіант не пройде, доведеться чекати чергової податкової накладної від постачальника, яка збільшить реєстраційний ліміт, і лише тоді зареєструвати податкову накладну в ЄРПН. Однак зважайте на те, що граничний строк реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН становить 15 календарних днів з дати їх складання. Порушення цього строку хоч на один день призведе до застосування штрафу.

Як розрахувати суму, на яку потрібно поповнити електрон­ний ПДВ-рахунок для того, щоб зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, розглянемо на Прикладах 1 та 2.

Приклад 1. Розрахунок суми поповнення електронного ПДВ-рахунку на дату реєстрації податкової накладної в ЄРПН

Підприємство має зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, у якій сума ПДВ становить 10 000 грн.

Реєстраційний ліміт на дату реєстрації має від’ємне значення і становить –30 000 грн. (див. Таблицю).

Для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну потрібно збільшити реєстраційну суму на 40 000 грн. (30 000 грн. + 10 000 грн.).

Дані системи електронного адміністрування ПДВ

Реквізит

Сума

1

Стан рахунку

-

2

Сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

– 30 000

3

Загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в Реєстрі

150 000

4

Загальна сума податку, сплаченого платником податку безпосередньо або через уповноважену особу під час ввезення товарів на митну територію України

-

5

Загальна сума поповнення електронного рахунку з поточного рахунку платника податку

25 000

6

Загальна сума податку за виданими платником податку податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в Реєстрі

200 000

7

Загальна сума податку, заявлена платником податку до бюджетного відшкодування

-

8

Загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником податку у поданих податкових контролюючому органу податкових деклараціях з податку, суми податку, зазначеної у складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих в Реєстрі

10 000

9

Сума збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

-

10

Сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали

5 000

11

Сума помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року

-

У разі якщо всі можливі варіанти збільшення реєстраційного ліміту використано, збільшити його можна лише шляхом перерахування платником з поточного банківського рахунку на електрон­ний ПДВ-рахунок 40 000 грн.

Приклад 2. Розрахунок суми поповнення електронного ПДВ-рахунку за умови отримання податкової накладної від постачальника

Враховуючи умови Прикладу 1, припустимо, що у платника не було можливості поповнити електронний ПДВ-рахунок. Однак протягом кількох днів він отримав від постачальників зареєстровані податкові накладні на загальну суму 60 000 грн., у т. ч. ПДВ — 10 000 грн. Крім того, ДФС підтвердила переплату в інтегрованій картці платника ПДВ на суму 12 000 грн.

 ЄСВ 2018

У такому разі, щоб своєчасно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, у якій сума ПДВ становить 10 000 грн., платнику доведеться поповнити електронний ПДВ-рахунок на 18 000 грн. ((10 000 грн. + 12 000 грн.) – 40 000 грн.).

Сплата ПДВ за звітний період

Система електронного адміністрування ПДВ передбачає сплату узгоджених податкових зобов’язань до бюджету лише через відкритий у казначействі електронний ПДВ-рахунок.

Як було зазначено, цей рахунок поповнюють шляхом перерахування коштів платником з власного поточного рахунку в банку. Тобто платник може розраховувати на суми, перераховані ним з поточного банківського рахунку на електронний ПДВ-рахунок для збільшення реєстраційного ліміту з метою отримання можливості реєстрації податкових накладних у ЄРПН. Звичайно, за умови, що ці суми будуть обліковуватися на залишку електронного ПДВ-рахунку на дату сплати ПДВ за відповідний звітний період (див. Приклад 3).

Приклад 3. Розрахунок суми поповнення електронного ПДВ-рахунку для сплати податкових зобов’язань з ПДВ

Підприємство задекларувало за червень 2015 року ПДВ до сплати у сумі 40 000 грн.

Залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку на граничну дату сплати податкових зобов’язань:

 • 40 000 грн. (дані Прикладу 1);
 • 18 000 грн. (дані Прикладу 2).

У першому випадку підприємство має достатньо коштів, щоб не поповнювати електронний ПДВ-рахунок для сплати ПДВ за червень 2015 року (40 000 грн. – 40 000 грн.).

► Норми робочого часу 2018

У другому випадку підприємство має поповнити електронний ПДВ-рахунок для сплати ПДВ за червень 2015 року на суму 22 000 грн. (40 000 грн. – 18 000 грн.).

Отже, для своєчасної реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН потрібно дотримуватись однієї вимоги: реєстраційний ліміт має бути не меншим ніж сума ПДВ, зазначена у цих документах.

У разі якщо реєстраційний ліміт менший ніж сума ПДВ у податковій накладній або розрахунку коригування, які платник має зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів зі свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Мінімальна зарплата 2018

Щоб убезпечити себе від застосування штрафу, встановленого статтею 120-1 ПК, продавець має зареєструвати податкову накладну протягом 15 календарних днів з дати її складання. Реєстрація на 16-й день обійдеться йому дорожче на 10% від суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній.

І наостанок звертаємо увагу, що не зареєстрована в ЄРПН податкова накладна:

 • не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту;
 • не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл