Головбух

На який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу

  • 6 вересня 2017
  • 8547

На який максимальний строк можна укласти договір про безпроцентну поворотну фінансову допомогу, яку засновник — фізична особа надає юридичній особі (ТОВ на загальній системі оподаткування)? Чи можна отримувати/повертати таку допомогу через касу підприємства, а потім здавати у банк? Яка максимальна сума внеску (його повернення) на день від однієї, двох фізичних осіб через касу підприємства?

Чинне законодавство не передбачає максимального строку, на який можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу (за суттю — договір позики), незалежно від того, хто є сторонами такого договору.

Сторони на власний розсуд визначають або конкретну дату повернення, або строк із моменту першої вимоги надавача фіндопомоги (позики) повернути надану допомогу (протягом 30 календарних днів із дня пред’явлення вимоги відповідно до ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України).

Сторони договору вільні й у визначенні порядку передачі/повернення фіндопомоги — через касу підприємства або через банк (шляхом перерахування на банківський рахунок позичальника/позикодавця).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Розмір готівкових розрахунків між фізособою та підприємством обмежений — 50 000 гривень упродовж одного дня (п. 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210). Таке обмеження стосується розрахунків за правочинами щодо будь-яких матеріальних і нематеріальних благ, які можна оцінити у грошовій формі, у т. ч. розрахунків за договорами, пов’язаними з корпоративними правами, наданням або поверненням позики, виплатою неустойки (лист ДФС від 21.07.2014 № 25/6/99-99-22-06-03-15/415). Платежі понад встановлену граничну суму проводять через банки шляхом перерахування коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Тож якщо сума фіндопомоги перевищує 50 тисяч гривень, її необхідно поділити на частини не більше за цю граничну межу і вносити/повертати до/з каси в різні дні.

Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими розраховуються протягом дня, не обмежується (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637).

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

На який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі

ДФС штрафує за поворотну фінансову допомогу: три методи анулювати ризик

На який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу
Олег СІЧкерівник Об’єднаної редакції MCFR Головбух
У результаті перевірки податківці продисконтували отриману поворотну фінансову допомогу і нарахували дохід. Наш постійний передплатник надіслав акт перевірки до редакції — щиро дякуємо за ексклюзив! Експерти підготували контраргументи проти фіскальних висновків і три 100%-вих способи уникнути штрафів

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл