На який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу

1654
На який максимальний строк можна укласти договір про безпроцентну поворотну фінансову допомогу, яку засновник — фізична особа надає юридичній особі (ТОВ на загальній системі оподаткування)? Чи можна отримувати/повертати таку допомогу через касу підприємства, а потім здавати у банк? Яка максимальна сума внеску (його повернення) на день від однієї, двох фізичних осіб через касу підприємства?

Чинне законодавство не передбачає максимального строку, на який можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу (за суттю — договір позики), незалежно від того, хто є сторонами такого договору.

Сторони на власний розсуд визначають або конкретну дату повернення, або строк із моменту першої вимоги надавача фіндопомоги (позики) повернути надану допомогу (протягом 30 календарних днів із дня пред’явлення вимоги відповідно до ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України).

Сторони договору вільні й у визначенні порядку передачі/повернення фіндопомоги — через касу підприємства або через банк (шляхом перерахування на банківський рахунок позичальника/позикодавця).

Розмір готівкових розрахунків між фізособою та підприємством обмежений — 50 000 гривень упродовж одного дня (п. 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210). Таке обмеження стосується розрахунків за правочинами щодо будь-яких матеріальних і нематеріальних благ, які можна оцінити у грошовій формі, у т. ч. розрахунків за договорами, пов’язаними з корпоративними правами, наданням або поверненням позики, виплатою неустойки (лист ДФС від 21.07.2014 № 25/6/99-99-22-06-03-15/415). Платежі понад встановлену граничну суму проводять через банки шляхом перерахування коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Тож якщо сума фіндопомоги перевищує 50 тисяч гривень, її необхідно поділити на частини не більше за цю граничну межу і вносити/повертати до/з каси в різні дні.

Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими розраховуються протягом дня, не обмежується (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль