Головбух

Порядок формування Реєстру великих платників податків було змінено

  • 1 вересня 2017
  • 337

Міністерство фінансів України оприлюднило проект наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження Змін до Порядку формування Реєстру великих платників податків”

Порядок формування Реєстру великих платників податків на сьогоднішній день регулюється наказом Міністерства фінансів України від 21 жовтня 2015 року № 911.

ДФС має структурний підрозділ, який займається моніторингом  результатів супроводження Реєстру великих платників податків відповідно до пункту 1 розділу III чинного наказу № 911.

Зміни, що було внесено до порядку формування Реєстру великих платників податків

Кожному платнику податків, якого включено до Реєстру ВПП такий структурний підрозділ ДФС до 15 жовтня поточного року надсидає (поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення) повідомлення про включення до Реєстру ВПП на наступний рік.

Великі платники податків, що не обліковуються в контролюючих органах, які здійснюють супроводження великих платників податків, відповідно до пункту 3 розділу III чинного наказу № 911 зобов'язані подати заяви за формою № 1 - ОПП не пізнішпе 15 листопада поточного року. Подавати заяви потрібно до одного з контролюючих органів, що наведені на зворотному боці повідомлення про включення підприємства до Реєстру ВПП на наступний календарний рік

Великим платникам податків, що в установлені терміни не подали заяву про взяття на облік до відповідного контролюючого органу, згідно з пунктом 4 розділу III чинного наказу № 911 рішення ДФС про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу надсилаютьс поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Порядок взаємодії контролюючого органу та великого платника податків, що існує на сьогодні не зовсім прийнятний. Взаємодія відбувається за допомогою поштових повідомлень, що потребує витрат бюджетних коштів. Також існує ризик того, що поштове повідомлення може бути втрачене або зіпсоване, можлива затримка його вручення великому платнику податків або органу ДФС із вини оператора поштового зв'язку.

Проведена адміністративна реформа та сучасні тенденції стосовно спрощеного ведення бізнесу, з метою налагодження взаємодії між платниками податків та ДФС вказують на існуючу необхіднімть удосконалення процесів інформаційного обміну. Удосконалення сприятиме підвищенню надійності та оперативності при взаємодії контролюючого органу та великого платника податків. Така взаємодія може відбуватися через Інтернет з використанням електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб відповідно до Закону України “Про електронний цифровий підпис”.

Три основні проблеми "старого порядку"

Цей проект акту спрямований на вирішення першої існуючої проблеми, що потребує врегулюванняя - налагодження взаємодії контролюючого органу та великого платника податків. У разі реорганізації великого платника податків, не включення до Реєстру ВПП, тощо взаємодія з контролюючим органом повинна відбуватися за допомогою засобів електронного зв'язку в електронній формі з використанням електронно - цифрового підпису та з дотриманням вимог законодавства стосовно електронного документообігу.

Існує друга проблема, що потребує врегулювання та на вирішення якої направлений даний порект акту. Це зміна податкових (звітних) періодів та критеріїв, завдяки яким здійснюється відбір платників податків до Реєстру великих платників податків, що визначені підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 розділу 1 Податкового кодексу України.

Третя існуюча проблема, яка потребує вирішення - перейменування Межрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговуваня великих платників в Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби. До третьої проблеми також відноситься зміна функцій структурного підрозділу ДФС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру великих платників податків.

За допомогою діючого регуляторного акту врегулювання вищенаведених проблем не може бути здійсноно. У зв'язку з цим Міністерство фінансів розробило проект наказу “Про затвердження Змін до Порядку формування Реєстру великих платників податків”.

Пропозиції та зауваження , що стосуються змісту регуляторного акту, а також аналізу його регуляторного впливу можна надавати у письмовій та електронній формі до 18 вересня 2017 року за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail: rusina@minfin.gov.ua.

Державна фіскальна служба України, Львівська пл., 8, м. Київ, 04053, e-mail: i.shevchuk@sfs.gov.ua.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл