Документи, що підтверджують зняття готівки

460
Які документи підтверджують зняття готівки з рахунків банків та здійснення валютно - обмінних операцій у разі переміщення громадянами готівки через митний кордон України?

Інструкція про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України визначає порядок переміщення (ввезення, вивезення, пересилання) через митний кордон України готівки резидентами і нерезидентами. Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України затверджено постановою Правління Національного банку України (далі - НБУ) від 27 травня 2008 року № 148 (далі - Інструкція № 148).

Фізична особа - резидент, відповідно до положення пункту 2 глави 2 Інструкції № 148 має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Таку суму можна ввозити та вивозити за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, які підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), та квитанції про здійсненя валютно - обмінної операції, у разі коли така мала місце, виключно на ту суму, що в еквіваленті перевищує 10000 євро.

Після завершення довготермінового відрядження, при поверненні в Україну фізична особа - резидент - працівник дипломатичної служби України має право ввозити в Україну готівку, яка видана закордонною дипломатичною установою України у вигляді компенсаційних виплат в іноземній валюті, у сумі, що в еквіваленті перевищує 10000 євро.

Таку готівку фізична особа -працівник дипломатичної служби України має право ввозити на підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму готівки, що виплачена за підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань закордонної дипломатичної служби України, а також скріпленої відбитком печатки цієї установи.

90 календарних днів становить строк дії таких документів. Рахунок починається з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах) / дати видачі довідки про виплату готівки  закордонною дипломатичною установою України.

Запроваджені постановою Правління НБУ від 21 березня 2017 року № 24 “Про  внесення змін до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України” та набули чинності 23.03.2017 року визначені норми змінили вимоги стосовно переміщення готівки фізичними особами - резидентами через митний кордон України у сумі, яка в еквіваленті перевищує 10000 євро.

Відповідно до нового порядку переміщення готівки через митний кордон України фізичні особи - резиденти мають право ввозити в Україну та вивозити з України готівку не тільки в тій валюті, яка зазначена у банківському документі про зняття з рахунку готівки, а ще й у валюті, яка була отримана цією особою завдяки здійсненню валютно - обмінної операції. У такому випадку має бути не тільки документ про зняття готівки з рахунку, а ще й документ про здійснення валютно - обмінної операції.

У разі, коли особа - резидент вивозить готівку у сумі, що в еквіваленті перевищує 10000 євро, то під час митного контролю дана особа повинна надати митним органам:

  • заяву на видачу готівки відповідно до Інструкції про ведення касових операцій      банками в Україні, що затверджена постановою Правління НБУ від 01 червня 2011      року № 174 (далі - Інструкція№ 174), або довідку банку про зняття готівки з рахунку     у довільній формі;
  • документи про здійснення валютно  - обмінної операції.

Главою 1 розділом IV Інструкції № 174 визначені загальні вимоги до оформлення касових документів та зразки касових документів, завдяки яким здійснюється приймання і видача готівки з операційної каси банку. Згідно з додатком 10 до Інструкції № 174 готівка видається клієнтам на підставі заяви на видачу готівки.

Відповідно до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно - обмінних операцій на території України, що затверджена постановою Правління НБУ від 12 грудня 2002 року № 502 (далі - Інструкція № 502) документом про здійснення валютно - обмінної операції є квитанція про здійснення валютно - обмінної операції. Така квитанція оформлюється банками, фінансовими установами під час здійснення операцій (крім тих, що проводяться черкз платіжні пристрої) за формою, що наведена у додатку 3 до Інструкції № 502. У разі коли банком чи фінансовою установою буде здійснена купівля іноземної валюти у фізичних осіб за готівкові гривні через платіжні пристрої, то таким документом буде квитанція/чек банкомата.

Коли фізичними особами - резидентами ввозиться готівка в Україну, у сумі, що у еквіваленті перевищує 10000 євро, фізична особа повинна надати відповідні документи країни, в якій були здійснені операції із зняття з рахунку коштів та здійснення валютно - обмінної операції (якщо така відбулася).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль