Помилково зараховані кошти: облік ПДВ

30
Як обліковувати ПДВ помилково зараховані кошти і чи потрібно це робити?

Об'єктом оподаткування ПДВ, відповідно до підпунктів “а” та “б” пункту 185.1 Податкового кодексу України, (далі - ПК) - є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно із статтею186 ПК.

У підпунктах 14.1.185 та 14.1.191 ПК наводиться визначення термінів «постачання товарів/послуг»

Постачання товарів - будь - яка передача права на розпорядження товарами, як власник, у тому числі обмін, продаж чи дарування такого товару, та постачання такого товару за судовим рішенням.

Постачання послуг - будь яка операція, що не є постачанням товарів, або інша операція з передачі права на об'єкт права інтелектуальної власності, інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, та надання послуг,які споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до статті 187 ПК при наявних відносинах, стосовно постачання товарів/послуг, на дату надходження коштів на банківський рахунок у платника податку виникають податкові зобов'язання.

Помилкове списання/зарахування коштів - списання/зарахування коштів завдяки якому з вини клієнта або банку відбувається їх списання з рахунку неналежного платника та/або зарахування на рахунок неналежного отримувача відбувається відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, що затверджено постановою Національного банку України від 22 січня 2004 року № 22.

У разі, коли підприємства отримали помилково зараховані на їхні рахунки кошти, то незалежно від форми власності підприємств вони повинні у п'ятиденний термін повернути помилково отримані кошти платникові. Це відбувається відповідно до статті 6 указу Президента України № 227/95 «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» від 16.03.1995 р. Якщо у зазначений термін власник рахунку не повернув помилково отримані кошти, то їх повернення потрібно здійснювати у загальному претензійно - позовному порядку.

Тому коли договірні відносини стосовно постачання товарів/послуг між суб'єктами господарювання відсутні, то кошти, що отримані неналежним отримувачем, та які повернуто у встановлений термін оподаткуванню ПДВ не підлягають.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль