Донараховані суми відпускних, відрядження у розрахунку лікарняних

334
Як враховують у розрахунку лікарняних донараховані суми відпускних, відрядження за попередні місяці?

Чи враховувати у розрахунку лікарняних донараховані суми відпускних, відрядження за попередні місяці, свого часу роз’яснили фахівці ФСС з ТВП у листі ФСС з ТВП від 14.05.2015 № 5.2-32-846.

Середню зарплату для розрахунку лікарняних обчислюють на підставі відомостей, що включають до звітності з ЄСВ, яку подають до органів ДФС (п. 32 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхування, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Якщо заробітну плату нараховують за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, донараховані суми включають до заробітної плати того місяця, у якому були здійснені нарахування (пп. 3 п. 4.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 455).

Тому, якщо в розрахунковому періоді є місяці, в яких донараховували заробітну плату у зв’язку з виправленням лічильної помилки, то до сукупного доходу враховують заробітну плату у розмірі, в якому її донарахували та на яку нарахували єдиний внесок у місяці її донарахування (а не за місяць, за який було донараховано). 



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль