Головбух

Донараховані суми відпускних, відрядження у розрахунку лікарняних

  • 23 серпня 2017
  • 715

Як враховують у розрахунку лікарняних донараховані суми відпускних, відрядження за попередні місяці?

Чи враховувати у розрахунку лікарняних донараховані суми відпускних, відрядження за попередні місяці, свого часу роз’яснили фахівці ФСС з ТВП у листі ФСС з ТВП від 14.05.2015 № 5.2-32-846.

Середню зарплату для розрахунку лікарняних обчислюють на підставі відомостей, що включають до звітності з ЄСВ, яку подають до органів ДФС (п. 32 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхування, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Якщо заробітну плату нараховують за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, донараховані суми включають до заробітної плати того місяця, у якому були здійснені нарахування (пп. 3 п. 4.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 455).

Тому, якщо в розрахунковому періоді є місяці, в яких донараховували заробітну плату у зв’язку з виправленням лічильної помилки, то до сукупного доходу враховують заробітну плату у розмірі, в якому її донарахували та на яку нарахували єдиний внесок у місяці її донарахування (а не за місяць, за який було донараховано). 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл