Головбух

Чи не суперечить закону укладання ЦПД з однією особою щомісяця

  • 21 серпня 2017
  • 2849

Електрик працює за трудовою угодою на одному підприємстві, а на іншому — за цивільно-правовим договором (ЦПД). Там він забезпечує безаварійну та надійну роботу електроустаткування. Роботу провадить щомісяця у вільний від основної роботи час. Підприємство, де електрик працює за ЦПД, розраховується з ним за актами виконаних робіт щомісяця. Чи можна укладати ЦПД для виконання робіт, які повторюються кожного місяця?

Законодавство не обмежує, скільки можна укладати ЦПД з однією особою для виконання робіт. Однак врахуйте, що укладати ЦПД з одним виконавцем тричі або більше за рік ризиковано.  

Адже є висока ймовірність, що у разі перевірки перевіряльники звернуть на це увагу і спробують перекваліфікувати договір на трудовий. У результаті до підприємства застосують фінансові санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого порушили трудове законодавство.

Крім того, якщо фізособа — не підприємець систематично надає послуги (виконує роботи), може постати питання щодо правомірності здійснення нею діяльності без державної реєстрації. Адже ключовим критерієм підприємницької діяльності є систематичність виконання робіт чи надання послуг не менше трьох разів протягом року (п. 4 Постанови ВСУ «Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності» від 25.04.2003 № 3).

Тому, якщо фізособа укладе протягом календарного року три та більше ЦПД, це можуть визнати провадженням підприємницької діяльності без держреєстрації.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл