Подання звіту про контрольовані операції: майстер-клас від податківців

464
Все ближче 1 жовтня 2017 року — граничний термін подання звіту про контрольовані операції. Що слід врахувати під час його заповнення — уточнили в ДФС.

Податківці (лист ДФС від 14.08.2017 № 21674/7/99-99-14-01-02-17) роз’яснили, як скласти і подати звіт про контрольовані операції, зокрема, у зв’язку із набуттям 27.07.2017 чинності постановою КМУ «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи» від 04.07.2017 № 480  (далі — Перелік № 480).

Організаційно-правові форми нерезидента

Якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до Переліку № 480, у звітному році сплачував податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним визнають неконтрольованими за відсутності інших критеріїв, визначених підпунктами «а»-«в»  підпункту 39.2.1.1 Податкового кодексу України (ПК).

Визначаємо звітний період

Для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.

Отже, господарські операції з нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку № 480, визнають неконтрольованими, у разі сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному календарному році, в якому відбулися такі господарські операції.

Підтверджуємо сплату податку нерезидентом

Стаття 39 ПК не визначає документа та органу, який видаватиме документ для підтвердження сплати податку на прибуток (корпоративний податок) нерезидентом.  Але ДФС з урахуванням пункту 103.5 ПК, рекомендує платникам податків отримувати від контрагента документ, що видає фінансовий (податковий) орган відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни.

Такий документ повинен бути належно легалізований та перекладений відповідно до законодавства України.

Ця рекомендація не обмежує платника податків у самостійному виборі способу та форми отримання інформації щодо сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному році.

Також нерезидентом, який не сплачує податок на прибуток (корпоративний податок), вважається нерезидент:

  • який звільнений відповідно до законодавства країни реєстрації від його сплати у звітному році, незалежно від підстав та причин такого звільнення; або
  • ставка оподаткування податку на прибуток (корпоративний податок) для якого встановлена у розмірі нуль відсотків.

Підтверджуємо резиденство контрагента-нерезидента

Статус податкового резиденства можна підтвердити, зокрема, довідкою, яку видає компетентний (уповноважений) орган відповідної країни, за формою, затвердженою за її законодавством.

Цю довідку платник податків має надати на запит податкового органу у випадках, передбачених підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІІ Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 14.08.2015 № 706,), та/або під час проведення документальних перевірок.

Застосовуємо Перелік № 480 у 2017 році

Господарські операції, визначені підпунктом «г» підпункту 39.2.1.1 ПК, є контрольованими з дати набрання чинності Переліком № 480, тобто з 27.07.2017.

Водночас річний дохід платника податків та обсяг господарських операцій з кожним контрагентом, розраховуються для 2017 року за підсумками всього звітного (календарного) року.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль