Головбух

Страховий стаж для оплати лікарняного

  • 19 серпня 2017
  • 4845

Працівника щойно оформили на роботу, а він, пропрацювавши лише кілька днів, захворів. З’ясуємо, як визначити страховий стаж працівника для оплати лікарняного?

Потреба визначити страховий стаж працівника, якого щойно прийняли до штату, для оплати лікарняного виникає доволі часто. Уявімо таку ситуацію.

Працівник із 01.01.2016 по 28.07.2017 працював за договором надання послуг. Щомісяця його роботу оплачували згідно з актом приймання-передачі наданих послуг. Усі дані про нарахування та перерахування ЄСВ за цього працівника подавали в таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Із 10.08.2017 зазначеного працівника прийняли до штату підприємства, а з 15.08.2017 працівник захворів і приніс листок непрацездатності.

З’ясуємо, як розрахувати страховий стаж для оплати лікарняного цьому працівникові.

Страховий стаж треба підтвердити

Страховий стаж обчислюють за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Тому інформацію про страховий стаж працівник має самостійно отримати в Пенсійному фонді. Позаяк страхувальникам надають інформацію про застрахованих осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, винятково за період перебування особи в трудових відносинах із страхувальником.

Законодавство чітко не встановлює, довідку якої форми (№ ОК-5 або № ОК-7) видають для визначення на підприємстві розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності. Немає значення, яку саме з цих довідок надасть працівник.

Страховий стаж не підтвердили — застосовуємо обмеження

Якщо працівник з якихось підстав не надасть підтвердної довідки, суму допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю слід розраховувати із урахуванням обмежень, тобто у розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл