Річниця компанії: облік та оподаткування витрат на корпоратив

541
Підприємство планує урочистий корпоративний захід з нагоди річниці створення. Формат заходу — офіційна частина плюс коктейль і фуршет, на який запрошують партнерів. Гостям, які приїдуть із інших міст, буде оплачено розміщення в готелі. Як правильно оформити документально й оподаткувати усі витрати на корпоратив, якщо підприємство — платник податків на загальних підставах із річним оборотом понад 20 млн грн і неплатник ПДВ?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості використання майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку (абз. «а» та «б» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК).

ПДФО та військовий збір

Доходи фізичних осіб, у т. ч. одержані у вигляді додаткового благаоподатковують, лише коли їх одержав конкретний платник податку. Тобто якщо можна встановити (за документами), хто, чим і в якому розмірі скористався.

З огляду на це вартість святкового вечора (бенкету, корпоративу), що підприємство організовує для своїх працівників і гостей, не включають до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих фізосіб, тобто не оподатковують ПДФО і військовим збором. Такої думки дотримуються і податківці (ЗІР, категорія 103.02).

Водночас не становить труднощів ідентифікувати осіб, які проживають за рахунок підприємства у готелі. Адже готелі ведуть облік постояльців, зазначаючи у первинних документах їх дані.

Отож, вартість оплачених послуг готелю, де проживатимуть гості, оподатковують ПДФО (18%) та військовим збором (1,5%). До ПДФО застосовують натуральний коефіцієнт, який за ставки податку 18% дорівнює 1,2195. Адже додаткове благо надано фізособі у негрошовій формі (п. 164.5 ПК).

Надаючи додаткове благо нерезидентові, коли можна ідентифікувати одержувача (зокрема оплачене проживання у готелі), підприємство є податковим агентом нерезидента щодо такого доходу. Як податковий агент підприємство утримує податок із суми такого доходу (пп. 168.1.1 ПК).

Вартість корпоративу не оподатковують ЄСВ. Адже такий дохід не належить до заробітної плати й інших компенсаційних виплат. До того ж, він не персоніфікований. Оплата вартості проживання партнерів у готелі також за своєю суттю не є зарплатною виплатою. Отже, об’єкта оподаткування ЄСВ також немає.

Оскільки підприємство — неплатник ПДВ, податкових зобов’язань з ПДВ у нього взагалі не виникає, у т. ч. за безоплатного постачання послуг. Для такого підприємства неважливо, чи можна класифікувати захід як господарську діяльність.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль