Головбух

Річниця компанії: облік та оподаткування витрат на корпоратив

  • 17 серпня 2017
  • 2803

Підприємство планує урочистий корпоративний захід з нагоди річниці створення. Формат заходу — офіційна частина плюс коктейль і фуршет, на який запрошують партнерів. Гостям, які приїдуть із інших міст, буде оплачено розміщення в готелі. Як правильно оформити документально й оподаткувати усі витрати на корпоратив, якщо підприємство — платник податків на загальних підставах із річним оборотом понад 20 млн грн і неплатник ПДВ?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості використання майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку (абз. «а» та «б» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК).

ПДФО та військовий збір

Доходи фізичних осіб, у т. ч. одержані у вигляді додаткового благаоподатковують, лише коли їх одержав конкретний платник податку. Тобто якщо можна встановити (за документами), хто, чим і в якому розмірі скористався.

З огляду на це вартість святкового вечора (бенкету, корпоративу), що підприємство організовує для своїх працівників і гостей, не включають до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих фізосіб, тобто не оподатковують ПДФО і військовим збором. Такої думки дотримуються і податківці (ЗІР, категорія 103.02).

Водночас не становить труднощів ідентифікувати осіб, які проживають за рахунок підприємства у готелі. Адже готелі ведуть облік постояльців, зазначаючи у первинних документах їх дані.

Отож, вартість оплачених послуг готелю, де проживатимуть гості, оподатковують ПДФО (18%) та військовим збором (1,5%). До ПДФО застосовують натуральний коефіцієнт, який за ставки податку 18% дорівнює 1,2195. Адже додаткове благо надано фізособі у негрошовій формі (п. 164.5 ПК).

Надаючи додаткове благо нерезидентові, коли можна ідентифікувати одержувача (зокрема оплачене проживання у готелі), підприємство є податковим агентом нерезидента щодо такого доходу. Як податковий агент підприємство утримує податок із суми такого доходу (пп. 168.1.1 ПК).

Вартість корпоративу не оподатковують ЄСВ. Адже такий дохід не належить до заробітної плати й інших компенсаційних виплат. До того ж, він не персоніфікований. Оплата вартості проживання партнерів у готелі також за своєю суттю не є зарплатною виплатою. Отже, об’єкта оподаткування ЄСВ також немає.

Оскільки підприємство — неплатник ПДВ, податкових зобов’язань з ПДВ у нього взагалі не виникає, у т. ч. за безоплатного постачання послуг. Для такого підприємства неважливо, чи можна класифікувати захід як господарську діяльність.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Річниця компанії: облік та оподаткування витрат на корпоратив
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл