text
Головбух

Нерезидент перевозить товари: документальне оформлення й облік

  • 16 серпня 2017
  • 592

Підприємство — резидент України (замовник) та іноземний перевізник (виконавець) уклали договір про надання послуг із перевезення вантажу автомобільним транспортом. За цим договором передбачено доставити вантаж зі складу замовника, що є продавцем товарів, до складу покупця. Які документи (крім договору) знадобляться для цієї операції замовникові? Як обліковують таку операцію?

Документацію, потрібну під час міжнародних перевезень вантажів, наведено в листі Мінінфраструктури від 19.09.2011 № 7885/11/10-11.

Усе залежить від виду перевезень. Зокрема, міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом (із перетином державного кордону) супроводжують оформленням міжнародної накладної (CMR).

Крім цього, варто мати інші документи, пов’язані з перевезенням, наприклад, розрахункові документи на оплату перевезення, акт про надання послуг.

Бухоблік у разі перевезення вантажів

Витрати на перевезення вантажу є витратами підприємства на їх збут. Їх відображають на однойменному рахунку 93.

Якщо із нерезидентом розраховуються інвалютою, застосовують норми П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів». Зокрема, суму авансу (попередньої оплати) в інвалюті, надану іншим особам у рахунок платежів для отримання робіт і послуг, перераховують у гривню за курсом НБУ на дату сплати авансу. Якщо авансові платежі постачальникові зроблено в іноземній валюті частинами і роботи, послуги від постачальника одержують частинами, вартість робіт, послуг визнають за сумою авансових платежів, застосовуючи валютні курси у послідовності проведення авансових платежів (п. 6 П(С)БО 21).

Якщо першою подією було отримання послуг, заборгованість за нею буде монетарною статтею, яку підприємство перераховує на кожну дату балансу і на дату її погашення.

Курсові різниці від перерахунку монетарних статей щодо операційної діяльності відображають у складі інших операційних доходів (витрат) на таких субрахунках бухобліку:

  • 714 «Дохід від операційної курсової різниці»;
  • 945 «Втрати від операційної курсової різниці».

Місцем постачання послуг (у т. ч. послуг із перевезення вантажів) є місце реєстрації постачальника (п. 186.4 Податкового кодексу України).

Якщо послуги перевезення надає перевізник (нерезидент), який не має постійного представництва на митній території України, операції з постачання таких послуг не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ (незалежно від того, надано послуги замовникові-резиденту чи замовникові-нерезиденту). Це підтверджує Узагальнююча податкова консультація щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затверджена наказом ДПС від 06.07.2012 № 610.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль