Документальне підтвердження витрат: чи є обов’язковим

307
Деякі компанії, які надають послуги зв’язку, телефонії та інтернету, не надсилають підприємству, яке вони обслуговують, документів у паперовому вигляді. Шлють лише рахунок електронною поштою. Чи можна зараховувати такі послуги до витрат в бухгалтерському обліку без первинних документів з печаткою?

Документальне підтвердження витрат є обов’язковим. Пояснимо чому.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій (ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях із такими обов’язковими реквізитами, як:

Зауважимо, що відбиток печатки не обов’язковий реквізит первинного документа.

Отже, факт понесення витрат потрібно підтверджувати за допомогою первинних документів. У випадку отримання послуг такими документами можуть бути акти довільної форми з усіма обов’язковими реквізитами, передбаченими для первинних документів.

На обов’язковому документальному підтвердженні витрат багаторазово наполягали податківці. Зокрема, у листах ДФС від 10.02.2016 № 2759/6/99-95-42-01-15, від 21.01.2016 № 1080/6/99-95-42-03-15 та від 21.01.2016 № 1081/6/99-95-42-03-15.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль