Комісіонер отримав товар за договором комісії: чи всі кошти використовувати на оплату договору комісії

73
ФОП за договором комісії отримав на комісію товар і продав його, отримавши кошти на рахунок. Чи будуть якісь податкові наслідки, якщо він кошти за товар частково перерахує за договором комісії, а частково використає на сплату податків та оплату оренди, а потім з інших свої надходжень доплатить усю суму за договором комісії? Чи він мусить кошти, що надійшли за товар, отриманий ним за договором комісії, спрямовувати винятково на оплату договору комісії?

Правовідносини за договором комісії регулює глава 69 Цивільного кодексу України (ЦК).

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 ЦК).

Майно, що комісіонер придбав за кошти комітента, є власністю комітента (ст. 1018 ЦК). Майном як особливим об’єктом вважають окрему річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки (ч. 1 ст. 190 ЦК).

Після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер має надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії (ст. 1022 ЦК). Тобто всю одержану комісіонером виручку необхідно передати комітентові як його власність. Відповідно, комісіонер мусить перерахувати на рахунки комітента всю належну йому виручку від реалізації комісійних товарів у строки, передбачені договором комісії.

Разом із цим комісіонер має право відраховувати належні йому за договором суми з усіх грошових коштів, що надійшли йому для комітента (ст. 1020 ЦК). Так, він може відрахувати із цих коштів, якщо це передбачено договором: плату за послуги комісіонера; у деяких випадках, передбачених статтею 1013 ЦК, — додаткову плату; відшкодування фактичних витрат, понесених у зв’язку з виконанням договору комісії (ст. 1024 ЦК); витрат на зберігання, страхування майна комітента.

Закон не встановлює певного порядку інформування комісіонером комітента про відрахування, його підстави та розмір. Але з огляду на принципи добросовісності, розумності і справедливості комісіонер має повідомляти комітента про такі дії (ч. 3 ст. 509 ЦК). Тож аби використати кошти комітента на покриття власних витрат, комісіонер має узгодити це з комітентом.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль