Реінвестиція дивідендів – податкові наслідки

89
За рахунок реінвистиції дивідендів можна поповнити статутний капітал. Але такий метод поповнення статутного капіталу підходить лише прибутковим підприємствам. Які можуть бути податкові наслідки, та до чого потрібно бути готовим?

Реінвестиція дивідендів - основні правила

Засновникам у разі реінвестиції дивіденди не виплачуються. Натомість вони отримують корпоративні права в обмін на дивіденди, що внесені до статутного капіталу. Відповідно суми їхніх внесків до статутного капіталу збільшуються на сумиу дивідендів, що підлягають отриманню. Тобто збільшення статутного капіталу відбувається за рахунок прибутку. До статуту потрібно внести відповідні зміни та зареєструвати.

Засновники (учасники) підприємства на загальних зборах ухвалюють рішення стосовно реінвестиції дивідендів, що підтверджує протокол. Керівник підприємства видає відповідний наказ на підставі цього документа та передає до бухгалтерії.

Податкові наслідки

В разі реінвистиції правила оподаткування такі самі, як і при виплаті дивідендів, не зважаючи на те, що засновники не отримують нараховані дивіденди.

У такому випадку до або одночасно з виплатою дивідендів підприємство зобов'язане:

  • відповідно до пункту 57.11 Податкового кодексу України (далі - ПК) юрособі - резиденту - нарахувати та сплатити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток. Авансовий внесок повинні сплачувати не лише емітенти корпоративних прав, що зареєстровані платниками податку на прибуток, але й ті юридичні особи, що зареєстровані платниками єдиного податку;
  • відповіднодо до підпункту 141.4.2 ПК юрособі - нерезиденту - потрібно утримати із суми нарахованих дивідендів податок на дохід нерезидента, крім сплати авансового внеску з з податку на прибуток;
  • фізособі (як резиденту, так і нерезиденту) - утримати із суми нарахованих дивідендів податок на доходи фізосіб (далі - ПДФО) та військовий збір (ст.163, пп.167.5.1. пп.167.5.2, пп.1.4 п.16 1 підр.10 р. ХХ ПК).

Потрібно взяти до уваги, що дивіденди на користь юросіб не зменшуються на суму авансового внеску. Авансовий внесок на суму виплати не впливає і нараховується “зверху”. Сума дивідендів зменшується на суму ПДФО і військового збору при виплаті фізособам.

Не оподатковується податком на додану вартість операція з нарахування дивідендів та їх подальшої реінвестиції тому, що така операція не підпадає під визначення понять “постачання товарів”, “постачання послуг”, що наведені у підпунктах 14.1.185 та 14.1.191 ПК.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль