text
Головбух

Підвищили зарплату у розрахунковому періоді: чи коригувати середній заробіток

  • 8 серпня 2017
  • 1862

Чи обов’язково застосовувати коефіцієнт підвищення окладів у розрахунку відпускних працівникам, посадові оклади яких підвищили в розрахунковому періоді

На підприємстві приватної форми власності не уклали колективного договору, розмір посадових окладів визначають за штатним розписом, затвердженим керівником підприємства. 

Посадові оклади працівників не прив’язані до законодавчого мінімуму та здебільшого в декілька (і навіть десятки) разів перевищують законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати й середній рівень оплати праці в регіоні та галузі.

Підвищують посадові оклади працівників за рішенням керівника підприємства на підставі прогнозованих фінансових можливостей підприємства на майбутні періоди, з урахуванням досвіду, професійних якостей, досягнень конкретного працівника або певної категорії працівників, які займають однакові штатні посади.

Чи обов’язково за таких обставин застосовувати коефіцієнт підвищення окладів у розрахунку відпускних працівникам, посадові оклади яких підвищили в розрахунковому періоді (як правило, протягом попередніх 12 місяців)?

РІШЕННЯ

Пункт 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, вимагає коригувати середній заробіток на коефіцієнт коригування, якщо у розрахунковому періоді підвищували оклади (тарифні ставки).

При цьому середній заробіток коригують на коефіцієнт підвищення посадових окладів, якщо оклади (ставки) підвищили:

  • усім працівникам підприємства;
  • у розрахунковому періоді або в період, коли за працівником зберігався середній заробіток;
  • відповідно до положень колдоговору чи угоди (лист Мінпраці від 04.04.2006 № 260/13/84-06) або за спільним рішенням виконавчого органу підприємства та профспілок (постанова ВСУ від 07.10.2015 № 6-573цс15).

Якщо оклади зросли в окремих працівників, зарплати не коригують (лист Мінпраці від 05.12.2005 № 06-4/165).

Отже, якщо заробітну плату в розрахунковому періоді підвищили всім працівникам (не лише конкретній особі), слід коригувати середній заробіток. Незважаючи на те, що на підприємстві немає колективного договору, а посадові оклади працівників не прив’язані до рівня мінзарплати.

Див. також

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль