Як повернути кошти з електронного рахунку

351
Чи може платник повернути кошти з електронного рахунку, у якому випадку та що має для цього зробити?

Платник ПДВ перерахував на електронний рахунок кошти. Згодом з’ясувалося, що на рахунку значний надлишок. Чи може платник повернути кошти з електронного рахунку, у якому випадку та що має для цього зробити?

РІШЕННЯ

Платники ПДВ мусять перераховувати кошти з власного рахунку в банку на свої електронні ПДВ-рахунки у Казначействі не лише для того, аби сплати до бюджету нарахований у звітному періоді податок. Поповнювати електронний рахунок доводиться й тоді, коли на ньому рахунку недостатньо коштів реєстраційного ліміту для реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Такі кошти зараховують на електронний рахунок лише для збільшення реєстраційної суми ПДВ, щоб отримати право зареєструвати податкову накладну. Вони залишаються на електронному рахунку, а якщо після перерахування Казначейством податкових забов’язань з ПДВ, задекларованих платником у декларації за звітний період залишились кошти, платник може повернути їх на свій банківський рахунок.

Умови повернення коштів платникові

Повернути свої кошти з електронного ПДВ-рахунку на поточний рахунок у банку не так просто. Для цього потрібно дотримуватись певних умов, прописаних у пунктах 200-1.5200-1.6 Податкового кодексу України (ПК) та у пункті 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569.

Умова 1. Залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку на дату подання декларації з ПДВ має перевищувати задекларовану суму податкових зобов’язань з ПДВ та суму податкового боргу з ПДВ (за його наявності).

Умова 2. Сума ПДВ, зазначена у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих в ЄРПН, не може бути більшою за суму податкових зобов’язань, відображених у декларації з ПДВ за цей звітний період. Тобто у формулі обчислення реєстраційного ліміту (∑Накл), наведеній у пункті 200-1.3 ПК, не має бути показника ∑Перевищ.

Як повернути кошти з електронного рахунку Увага: якщо загальна сума ПДВ у зареєстрованих у ЄРПН протягом звітного періоду податкових накладних перевищить задекларовану суму податкових зобов’язань, зайві кошти з електронного ПДВ-рахунку платник не отримає.

Умова 3. На суму ПДВ, яка підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника, зменшується показник формули ∑ПопРах, а значить зменшується і реєстраційний ліміт. Тож може статися, що уже завтра для того, щоб зареєструвати нову податкову накладну в ЄРПН, доведеться ці самі кошти знову перерахувати з поточного банківського рахунку на електронний ПДВ-рахунок.

Крім того, кошти можуть перерахувати на поточний рахунок платника ще за однієї додаткової умови: якщо зменшення загальної суми поповнення електронного рахунку (∑ПопРах) не спричинить виникнення від’ємного значення реєстраційного ліміту.

Умова 4. Кошти повертають за заявою платника ПДВ, яку той подає до податкового органу у складі податкової звітності з ПДВ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль