Чим загрожує надходження валютної виручки у меншому розмірі

120
За надану нерезидентові послугу підприємство-резидент отримає валютну виручку, зменшену на суму податку, сплаченого нерезидентом за межами України. Як у такому разі уникнути відповідальності?

Податкове законодавство України складається, зокрема, із чинних міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України і які регулюють питання оподаткування. Якщо такий міжнародний договір встановлює інші правила, ніж ті, що передбачені Податковим кодексом України (ПК), застосовують правила міжнародного договору (ст. 3 ПК).

Під час розрахунків із нерезидентами в іноземній валюті слід дотримуватися порядку, визначеного статтею 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР (далі — Закон № 185).

У разі експорту послуг виручка резидентів в іноземній валюті підлягає зарахуванню на їхні валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з моменту підписання акта, що засвідчує надання послуг.

При цьому в пункті 2.3 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 № 136 (далі — Інструкція № 136) передбачено, що банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на його поточний рахунок.

Перелік підстав, згідно з якими суму валютної виручки може бути зменшено, наведено в пункті 1.9 Інструкції № 136. Так, згідно з підпунктом «д» пункту 1.9 Інструкції № 136, у разі якщо здійснюється оподаткування виконаних резидентами для нерезидентів робіт (наданих послуг) за межами України, суму валютної виручки може бути зменшено на суму сплачених податків, що письмово підтверджено податковими органами країни нерезидента.

Зважаючи на зазначене підставою для зняття цієї експортної операції з валютного контролю є довідка податкового органу країни нерезидента, яка свідчить про сплату податків за межами України. Саме ця довідка підтверджує зменшення валютної виручки за рахунок сплачених податків. У такому разі відповідальність у вигляді стягнення з підприємства-резидента пеніву розмірі 0,3% суми неодержаної виручки, передбачену статтею 4 Закону № 185не застосовують.

Із консультації «Зовнішньоекономічна діяльність»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль