Піврічна дека з податку на прибуток: лайфхак від «Головбуха»

608
Посеред літа минув черговий звітний етап для платників податку на прибуток — півріччя 2017 року. Швидко та якісно відзвітувати і трошки відпочити — досягаємо ідилії з «Головбухом»

ГОЛОВНЕ ПРО ДЕКУ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

  1. Хто і коли має подавати
  2. Чи можна не подати фінзвітності
  3. Яку форму та які додатки заповнювати
  4. Коли подавати звіт про пільги

Хто має звітувати?

Скачайте чинну форму звіту

За півріччя 2017 року мають звітувати «високодохідні» платники податку на прибуток, екс-платники такого податку та єдиноподатники, що виплачували дивіденди.

Платники податку на прибуток звітують за І квартал, півріччя, три квартали та рік — таке загальне правило. Виняток у вигляді річного звітного періоду існує для виробників сільськогосподарської продукції, а також для новостворених і «малодохідних» платників податку на прибуток (п. 137.4, 137.5 Податкового кодексу України; ПК).

Платник податку на прибуток, який за попередній річний звітний період отримав понад 20 млн грн доходу, є «високодохідним». Він визначає річний дохід за правилами бухгалтерського обліку. Для цього сумує показники Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід, форма № 2):

  • дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг),
  • інші операційні доходи,
  • фінансові доходи,
  • інші доходи.

Підсумок таких чотирьох складових річного доходу формують п’ять рядків Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід, форма № 2):

р. 2000 + р. 2120 + р. 2200 + р. 2220 + р. 2240.

Новоствореним єдиноподатником вважають такого екс-платника податку на прибуток, який подав заяву про перехід на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж 20.06.2017 (пп. 298.2.1 ПК). Утім, новий статус підприємства не скасовує обов’язку востаннє відзвітувати з податку на прибуток за півріччя 2017 року.

Квартальним платником податку на прибуток може бути і, як не дивно, чинний платник єдиного податку — юридична особа, який міг навіть ніколи й не перебувати на загальній системі оподаткування. Така ситуація виникає, якщо він виплачував дивіденди у ІІ кварталі 2017 року. Тоді підприємству, яке перебуває на спрощеній системі оподаткування, доведеться відобразити авансовий внесок у декларації з податку на прибуток і подати її разом зі звітністю єдиноподатника (лист ДФС від 12.03.2016 № 5383/6/99-99-19-02-02-15).

Які граничні терміни подання та сплати?

Граничний термін подання — 09.08.2017, сплати — 18.08.2017.

Тут — без сюрпризів. Квартальні декларації подають протягом40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПК). А граничний термін сплати задекларованого податкового зобов’язання настає за 10 календарних днів після граничного терміну подання декларації (п. 57.1 ПК).

За якою формою звітувати?

За формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу від 28.04.2017 № 467).

Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація). Останні зміни вносили наказом від 28.04.2017 № 467, який набрав чинності лише 09.06.2017.

Оновлена форма Декларації набирає чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому її оприлюднено (п. 46.6 ПК). Тобто формально ПК вимагає вперше відзвітувати за оновленою формою лише за три квартали 2017 року, а до того слід використовувати стару форму.

Утім, як ми й передбачали*, ДФС рекомендувала звітувати за півріччя 2017 року за оновленою формою (лист ДФС від 30.06.2017 № 16989/7/99-99-15-02-01-17). Тобто з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 28.04.2017 № 467. Мотивували це податківці як завше: порада зумовлена змінами у податковому законодавстві, які впливають на показники бюджету поточного року.

* Див. публікацію О. Січа «Оновлена декларація з податку на прибуток: коротко про головне»

Які додатки подавати?

Подавати слід усі додатки, які мають не нульові показники.

У Декларації слід відображати всі показники, передбачені ПК. Призначення додатків — деталізувати окремі рядки Декларації. Якщо деяких рядків не заповнили через відсутність операцій (показників), то й порожніх додатків до органу ДФС не подають.

Додатки, що підлягають заповненню, є невід’ємною частиною Декларації. Інформацію про них відображають у таблиці «Наявність додатків» наприкінці основної частини Декларації.

Чи можна не подавати фінзвітності до органу ДФС, якщо перед цим її подали до органу статистики?

Ні, не можна. Фінзвітність обов’язково подають і до органу ДФС.

Подати до органу статистики квартальну фінансову звітність потрібно не пізніше 25.07.2017 (п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419). Утім, це не скасовує обов’язку платника податку на прибуток подати фінансову звітність ще й до органу ДФС не пізніше 09.08.2017. Адже така звітність є невід’ємною частиною Декларації (п. 46.2 ПК).

Не подавати фінансової звітності можна лише тоді, коли не подають власне й Декларації. Тобто коли немає показників, які підлягають декларуванню (п. 49.2 ПК).

Чи подавати виправлену фінзвітність, якщо виявлені помилки не вплинули на показники Декларації?

Так, виправлену фінзвітність потрібно подати разом з уточнюючою Декларацією.

Платник податків зобов’язаний виправляти самостійно виявлені помилки у раніше поданих деклараціях (п. 50.1 ПК). Позаяк фінансова звітність є невід’ємною частиною Декларації, таке правило поширюється й на нашу ситуацію. А те, що виправлена фінзвітність не впливає на показники Декларації, не звільняє від такого обов’язку — цього не передбачає ПК.

Додамо, що податківці рекомендували подавати уточнюючу Декларацію також за оновленою формою (ЗІР, підкатегорія 102.23.01). Тобто з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 28.04.2017 № 467.

Чи подавати звіт про пільги, якщо переносимо податкові збитки?

Так, адже для податкових збитків передбачено окремий код — 11020301.

Механізм перенесення податкових збитків реалізовують через коригування фінансового результату до оподаткування. Для цього фінансовий результат зменшують на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років (пп. 140.4.2, п. 3 підрозд. 4 розд. XX ПК).

Застосовувати різницю для перенесення податкових збитків мають право усі платники податку на прибуток незалежно від того, чи прийняли вони рішення не коригувати фінансового результату на різниці, передбачені розділом ІІІ ПК. При цьому саму можливість перенесення податкових збитків ДФС вважає податковою пільгою (код 11020301 Довідника інших податкових пільг № 83/2).

Граничний термін подання Звіту про суми податкових пільг за шість місяців 2017 року такий самий, як і для подання Декларації — 09.08.2017 (п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233).

Попереджаємо, що за неподання або несвоєчасне подання Звіту про суми податкових пільг передбачено штраф — 170 грн (п. 46.1, 120.1 ПК).

Скачайте шпаргалку із заповнення піврічної деки з податку на прибуток!



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль