Купуємо воду в офіс: податково-облікові наслідки

4740
Підприємство придбало питну воду для безоплатного споживання в офісі як відвідувачами, так і працівниками. Як відобразити таку операцію в обліку? Як оподатковується ПДФО, ЄСВ, військовим збором та ПДВ таке споживання?

Витрати на купівлю питної води в податковому обліку відображаються за правилами бухобліку. Ніяких коригувань податкових різниць в цьому випадку Податковий кодекс України (ПК) не передбачає.

Бухоблік

Вода є запасом і відображається вона на субрахунку 209 «Інші матеріали». По мірі використання вона буде списуватися у дебет відповідних рахунків:

  • 91 — якщо вода використовується в рамках забезпечення охорони праці;
  • 92,93,94 — в залежності від того для працівників яких підрозділів дана вода закуповувалась.

Якщо бутлі, в яких поставляється питна вода, є поворотною тарою, то облік такої тари ведеться на позабалансовому субрахунку 023 «Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні».

При первинному замовленні води підприємство-покупець може окремо оплачувати заставну вартість цих бутлів. Оплата заставної вартості бутлів відображається в обліку наступною проводкою: Дт 377 - Кт 311.

Після повернення бутлів постачальнику отримання від нього їх заставної вартості відображається зворотним проведенням: Дт 311 - Кт 377. Крім того, підприємство, яке заплатило кошти в якості застави, враховує цю суму на позабалансовому рахунку 05 «Гарантії і забезпечення надані».

Оподаткування

ПДФО

Вода, придбана роботодавцем та призначена для споживання в офісі будь-яким працівником, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). Адже оподаткування доходів фізосіб, у т. ч. одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПК, розглядають лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку (наприклад, працівником).

Військовий збір

Враховуючи, що споживання води за рахунок компанії будь-якими фізобами, включаючи працівниками, не є об’єктом оподаткування ПДФО, таке благо не об’єктом оподаткування військовим збором (п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

ЄСВ

Додаткове благо у вигляді води працівникам не є об’єктом оподаткування ЄСВ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль