Головбух

Реєстрація податкових накладних за анулювання платника ПДВ

  • 20 липня 2017
  • 548

Як зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на «умовний продаж» активів за пунктом 184.7 Податкового кодексу України платнику, реєстрацію якого анульовано?

Як зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на «умовний продаж» активів за пунктом 184.7 Податкового кодексу України платнику, реєстрацію якого анульовано?

РІШЕННЯ

Ніяк. Суб’єкт підприємницької діяльності, реєстрацію платником ПДВ якого анульовано, не може складати та реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) з наступного дня після такого анулювання.

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту, не використали в оподатковуваних операціях у господарській діяльності, платник ПДВ у останньому звітному періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації платником ПДВ має визначити податкові зобов’язання за такими активами за звичайною ціною (п. 184.7 Податкового кодексу України; ПК).

День анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем:

  • її реєстрації як платника ПДВ;
  • коли платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з податку;
  • коли така особа має право складати та реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування (далі — ПН/РК) у ЄРПН.

Оскільки право складати ПН/РК та реєструвати їх в ЄРПН має особа, зареєстрована платником ПДВ, після анулювання реєстрації платника ПДВ вона таке право втрачає (п. 201.1201.10 ПК).

Тобто особа, реєстрацію якої як платника ПДВ анульовано, не має права зареєструвати ПН/РК у ЄРПН. Навіть ті з них, з дати яких складання ще не минуло граничного терміну для реєстрації у загальному порядку.

Дата виникнення податкових зобов’язань не залежить від факту реєстрації в ЄРПН ПН/РК. Тому податкові зобов’язання слід зазначати в декларації з ПДВ за той період, у якому вони виникли.

У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього періоду та закінчується днем анулювання реєстрації (п. 184.6 ПК).

До прикладу, якщо особу анульовано платником ПДВ 12.07.2017, останнім днем, коли така особа могла зареєструвати ПН/РК у ЄРПН, є 12.07.2017. Причому як ті ПН/РК, що необхідно складати відповідно до пункту 184.7 ПК, так і ті, що складені з 01.07.2017 по 12.07.2017 включно. Попри те, що граничним строком реєстрації для останніх мав би бути останній день липня 2017 року (31.07.2017). Оскільки вже 13.07.2017 така особа не є платником ПДВ, вона фактично не зможе реєструвати в ЄРПН будь-які ПН/РК.

Разом із цим така особа має задекларувати у податковій декларації з ПДВ за останній звітний період перебування платником ПДВ (з 01.07.2017 по 12.07.2017 включно) податкові зобов’язання на загальну їх суму за цей період, включаючи податкові зобов’язання у незареєстрованих ПН/РК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл