Чи обов’язково водію підприємства проходити передрейсовий медогляд

746
На підприємстві є орендований легковий автомобіль, яким керує працівник підприємства й одночасно власник цього автомобіля. Чи обов’язково такому водію проходити передрейсовий медогляд?

На підприємстві є орендований легковий автомобіль, яким керує працівник підприємства й одночасно власник цього автомобіля. Чи обов’язково такому водію проходити передрейсовий медогляд? Чи достатньо наявності медичної довідки водія?

РІШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Позаяк щозмінному передрейсовому та післярейсовому медоглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств незалежно від форми власності та фізичних осіб — підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів. Цього вимагає пункт 1.4 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65). Тобто щозмінні передрейсові та післярейсові медогляди мають проводити лише перевізники незалежно від кількості у них автотранспортних засобів.

Якщо підприємство не є перевізником, то медогляд його водій має проходити як працівник, зайнятий на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу (відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246). А саме: працівник має проходити періодичний медогляд.

Періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

  • віком до 55 років (включно) — один раз на 10 років;
  • віком від 56 до 75 років (включно) — один раз на три роки;
  • віком від 76 років і більше — один раз на рік (п. 1.3 Положення № 65).

За результатами медичного огляду водієві видають медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом. Медичну довідку підписує голова медичної комісії та засвідчує печаткою закладу охорони здоров’я. Строк її дії становить для водіїв: віком до 55 років — 10 років; віком від 56 до 75 років — три роки; віком від 76 років — один рік.

Тож якщо водій підприємства має чинну меддовідку, проходити медогляд йому не обов’язково.

Утім, роботодавець зобов’язаний провести позачерговий медичний огляд працівника:

  • за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;
  • за власною ініціативою, якщо стан здоров’я працівника не дає йому змоги виконувати свої трудові обов’язки.

Також читайте: Облік та оподаткування медогляду водіїв 
 



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль