Головбух

Відрядження працівника на орендованому в нього автомобілі

  • 19 липня 2017
  • 568

Як обліковувати відрядження працівника на орендованому в нього автомобілі?

Як обліковувати відрядження працівника на орендованому в нього автомобілі? Підприємство хоче відправити працівника у відрядження. Для цього підприємство планує використати автомобіль працівника за його згодою. При цьому автомобіль попередньо заправлять бензином за рахунок підприємства. Чи потрібно оформляти договір оренди з працівником? Які податкові наслідки виникатимуть у такій ситуації? Як документально оформити списання бензину?

РІШЕННЯ

Ми переконані, що підприємство не може безпідставно користуватися автомобілем свого працівника. Тож для таких цілей підприємству варто укласти договір з ним.

Найоптимальнішим, на нашу думку, варіантом дій у такій ситуації є оформлення договору оренди автомобіля, який складають у письмовій формі. При цьому стороною договору є фізична особа, а це вимагає його нотаріального посвідчення (ст. 799 Цивільного кодексу України).

Сума орендної плати, яку виплачує підприємство працівнику, включається до складу оподатковуваного доходу такого працівника (пп. 164.2.2 Податкового кодексу України; ПК). Тобто його потрібно оподатковувати за ставкою 18% та відображати у формі № 1ДФ за ознакою доходу «102».

Окрім цього, такий дохід оподатковують ще й військовим збором (п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Додамо, що будь-яких наслідків, пов’язаних з нарахуванням та утриманням єдиного соціального внеску, у нашому випадку не виникатиме.

Документальне оформлення витрат на бензин

Раніше для списання бензину для роботи автомобіля використовували подорожній лист за типовою формою. Зважаючи, що наразі вже немає затвердженої типової форми, підприємство може застосовувати для таких цілей первинний документ, складений у довільній формі з урахуванням обов’язкових реквізитів відповідно до статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Зі свого боку рекомендуємо користуватися вже нечинною формою подорожнього листа, прибравши перед цим з нього згадку про затвердження певним наказом.

Первинні документи на списання пального будуть підставою для відображення витрат у бухгалтерському обліку, що впливатиме й на об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Нагадаємо, що з 01.01.2015 об’єкт оподаткування податком на прибуток визначають за правилами бухгалтерського обліку. Підприємства, в яких річний дохід перевищує 20 млн. грн., зобов’язані коригувати такий об’єкт на різниці, визначені відповідно до розділу ІІІ ПК. Різниці доведеться застосовувати й тим, хто не повідомить контролюючі органи про рішення їх не застосовувати (ст. 134 ПК).

Додамо, що законодавство не забороняє відправляти працівника у відрядження на орендованому в нього автомобілі. Тож зазначивши це у наказі про відрядження, підприємство нічого не порушить. А якихось особливостей при складанні такого наказу в нашому випадку не виникатиме.

Після повернення з відрядження працівник буде зобов’язаний надати авансовий звіт.

Більше цікавого шукайте у консультації: Відрядження за кордон і в Україні

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл