text
Головбух

ДФС відповідає на деякі запитання щодо блокування ПН/РК в ЄРПН

  • 17 липня 2017
  • 3389

Питання та відповіді на запинання стосовно блокування реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, що виникають в процесі діяльності підприємств

Припинена на декілька днів реєстрація податкових накладних практично по всіх підприємствах, що надають послуги, зокрема, вантажні перевезення. Підставою стало те, що коди на «вхідні» товари не співпадають з кодами на надання послуг.

Щодо блокування ПН/РК в ЄРПН

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) реєстрація податкової накладної /розрахунку коригування зупиняється, коли за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Моніторинг) визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає умовам, що визначені пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Критерії), затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 16.06. 2017 року № 753/30621 (далі - наказ).

Для того, щоб уникнути зупинки податкових накладних/розрахунків коригування, що свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником на постійній основі та поданих на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, відповідно до пункту 3 Критеріїв наказу такий платник податків має право надати інформацію за формою, згідно з додатком до цих Критеріїв. Така форма відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності (далі - таблиця даних платника податку).

З урахуванням поданої Таблиці даних платника податку ДФС здійснюватиме моніторинг. За умови, якщо така таблиця буде врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Блокується реєстрація податкових накладних, що виписані на неплатників ПДВ. Це суперечить наказу МФУ № 576 від 13.06. 2017 року. Не підлягає автоматичному моніторингу відповідності критеріям оцінки податкова накладна/розрахунок коригування, яка складена за операцією, що звільнена від оподаткування, відповідно до пункту 5 наказу МФУ № 567.

На сьогодні питання стосовно блокування реєстрації податкових накладних, виписаних на неплатників ПДВ вирішено. На даний час під автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних /розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не підлягає податкова накладна, яка складена за операцією, що є звільненою від оподаткування та/або не підлягає наданню отримувачу (покупцю).

Що потрібно робити при зупинці реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідно до пункту 201.16 Податкового кодексу України при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), платник податку має право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування надати пояснення та/або копії документів, що зазначені у підпункті “в” підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

За формою J(F) 1312601 можна подати пояснення у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (далі Повідомлення). По кожній окремо податковій накладній розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в  Реєстрі надається Повідомлення J (F) 1312601. До такого Повідомлення  у вигляді окремих додатків за формою J (F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ) додаються копії документів.

Обмеження не залежить від Державної фіскальної служби, а диктується обмеженнями системного програмного забезпечення. Для одного вкладеного документа 2 МБ, як свідчить практичний досвід, цілком достатньо.

Чи може призвести до невчасної подачі квартальної звітності великими підприємствами призупинка реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування?

Усі податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі - ЄРПН), з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації перевіряються ДФС, відповідно до ознак, визначених пунктом 6 Критеріїв, затверджених наказом.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу зупиняється реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у разі, коли за результатами Моніторингу визначено, що така податкова наклада/розрахунок коригування відповідає умовам, які визначені пунктом 6 Критеріїв наказу.

Щоб уникнути зупинки податкових накладних/розрахунків коригування, що свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником податків на постійній основі , які подано на реєстрацію до ЄРПН, такий платник, відповідно до пункту 3 Критеріїв має право надати інформацію за Таблицею даних платника податку. З урахуванням поданої Таблиці даних платника податку здійснюється Моніторинг ДФС. За умови, коли така таблиця врахована комісією ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, або відмову в такій реєстрації.

Проблемою для виробників товарів/послуг є відсутність процедури розгляду Таблиці даних платників податків. По відправленим Таблицям багато з них отримують відмову. Згідно з наказом платники податку мають право направляти лише одну Таблицю без додаткових документів (коли квитанції до накладних були отримані у період тестового режиму). Причина відмови відсутня.

Інформація, що подана платником податку за формою, згідно з додатком до Критеріїв та затверджена наказом розглядається комісією державної фіскальної служби протягом 5 робочих днів. Відповідно до останнього абзацу пункту 5 Критеріїв наказу передбачено, що у разі коли до контролюючого органу надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до Критеріїв, комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль