Вчасно виправив податкову накладну на неплатника: чи буде штраф

105
Бухгалтер підприємства вчасно виправив податкову накладну на неплатника і тепер його цікавить – чи буде штраф за такою накладною

Платник ПДВ 15.05.2017 отримав аванс від неплатника ПДВ на суму 3 017 000 грн. 30.05.2017 платник зареєстрував у ЄРПН за цією подією помилкову податкову накладну на суму 300 170 грн. 05.06.2017 платник виявив помилку, склав розрахунок коригування і зареєстрував його в ЄРПН. Податкові зобов’язання з ПДВ платник своєчасно та в повному обсязі задекларував у податковій декларації з ПДВ за травень 2017 року та сплатив до бюджету. Чи застосують до платника штрафні санкції?

Вчасно виправив податкову накладну на неплатника

Ні. За таких обставин платника не можуть оштрафувати:

  • за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної (п. 120-1.1 ПК) — адже платник вчасно склав податкову накладну (15.05.2017 — на дату попередньої оплати) та зареєстрував у ЄРПН (30.05.2017);
  • за несвоєчасну реєстрацію розрахунку коригування (п. 120-1.1 ПК) — адже платник вчасно склав (05.06.2017 — тобто виявив помилку протягом 1095 днів із дати складання помилкової податкової накладної) та зареєстрував у ЄРПН (по 30.06.2017) розрахунок коригування до податкової накладної на виправлення помилки;
  • за помилку в обов’язковому реквізиті «ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні» (п. 120-1.3 ПК) — адже покупець — не платник ПДВ, а тому не буде скаржитись на постачальника за помилки у реквізитах;
  • за заниження податкових зобов’язань/завищення бюджетного відшкодування (ст. 123 ПК) — адже платник вчасно (у декларації за травень 2017 року) та в повному обсязі задекларував податкові зобов’язання.

Також не штрафуватимуть керівника (іншу посадову особу) платника за порушення порядку ведення податкового обліку, як передбачає стаття 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП). Адже відсутність факту реєстрації податкової накладної в ЄРПН, за умови відображення ПДВ за такою податковою накладною у податкових зобов’язаннях звітного періоду, не впливає на декларування податкових зобов’язань. Отож, саме порушення строку реєстрації податкової накладної в ЄРПН не є порушенням порядку ведення податкового обліку. Такої думки й податківці (лист ДФС від 17.02.2016 № 3567/6/99-99-10-03-02-15).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль