text
Головбух

Виплати доходів засновнику (учаснику) неприбуткової організації: чи є порушення

  • 13 липня 2017
  • 386

Чи є порушенням виплати доходів засновнику чи учаснику неприбуткової організації? Адже порушити умови неприбутковості так просто…

Чи вважаються порушенням вимог підпункту 133.4.2 ПК виплати доходу засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації за виконані роботи (надані послуги) на підставі цивільно - правового договору (у т. ч. У 2016 році)?

Неприбутковим підприємством, установою та організацією, відповідно до підпункту 133.4.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VI (далі - ПК)  є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає декільком вимогам.

Виплати доходів засновнику чи учаснику неприбуткової організації та правові засади таких операцій

Організація утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організацї.
Установчі документи організації (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органнів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 ПК не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) для цілей цього абзацу.

Установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, напідставі яких, відповідно до закону діє неприбуткова організація) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, поділу, злиття перетворення чи приєднання). На об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків положення цього абзацу не поширюються.
Контролюючим органом організація внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до абзацу першого підпункту 133.4.2 ПК, виключно для фінансування видатків неприбуткової організації, реалізації мети (завдань, цілей) та напрямів діяльності, що визначені установчими документами використовуються доходи (прибутки) такої неприбуткової організації.

Таким чином отримані неприбутковою організацією доходи (прибутки) повинні використовуватись виколючно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) чи їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, та нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших осіб, пов'язаних з ними.

До абзацу третього підпункту 133.4.1 ПК законом України від 6 жовтня 2016 року № 1667 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» (далі - Закон № 1667), який набрав чинності з 20.11.2016 року, внесено зміни.

Такі зміни передбачають, що не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, що визначені підпунктом 133.4.2 ПК. Це є видатки на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діялності, що визначені установчими документами.

Враховуючи  вищезазначене, виплати неприбуткової організації засновнику (учаснику), працівнику або члену такої організації за виконані роботи (надані послуги) не вважаються порушенням вимог підпункту 133.4.2 ПК та розподілом доходу (прибутків)  на підставі цивільно - правового договору, у разі, коли такі витрати є фінансуванням видатків на своє утримання, реалізації мети (завдань, цілей) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої неприбуткової організації.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл