Заміна відпустки грошовою компенсацією: чи можливо це

3079
Чи можлива заміна відпустки грошовою компенсацією та як таку компенсацію обліковувати?

Працівник у 2017 році перебував у відпустці 14 календарних днів (к. д.). Наразі він подав заяву ще на 10 к. д. щорічної відпустки, у якій просить виплатити йому компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки за 2014-2016 роки. Чи можна виплатити таку компенсацію?

Заміна відпустки грошовою компенсацією

Заміняти відпустку грошовою компенсацією заборонено (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВРдалі — Закон). Винятком є виплата компенсації у випадках, передбачених статтею 24 Закону.

Зокрема, за бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. У такому разі тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою ніж 24 к. д.

За бажанням працівника після використання ним 24 к. д. щорічної відпустки за робочий рік, за який надають відпустку, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік йому можна виплатити грошову компенсацію. До прикладу, тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 к. д. (24 к. д. — щорічна основна відпустка, і 7 к. д. — щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день). Якщо працівник використає за відповідний робочий рік 24 к. д. відпустки, за сім днів він може отримати компенсацію.

Компенсацію виплачують на підставі відповідної заяви працівника та наказу про надання щорічної відпустки. У такому разі виплатити грошову компенсацію за невикористані дні відпустки можна одночасно з оплатою наданих днів або одразу після їх використання. Таке пояснення щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні відпустки надано у листі Мінсоцполітики від 07.12.2016 № 731/13/116-16.

Тобто реалізувати своє право на компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки працівник може в кожному робочому році після використання 24 к. д. (лист Мінсоцполітики від 25.06.2014 № 248/13/116-14). Тому працівнику, який у відповідному році не використав 24 к. д. щорічної відпустки, не можна виплатити грошову компенсацію за невикористані дні відпустки цього року.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль