Головбух

Облік ремонту кондиційного обладнання – рятуємося від спеки!

  • 12 липня 2017
  • 126

Кондиціонер – найкращий помічник працівника у літню спеку. Однак і кондиційне обладнання часто не витримує літньої спеки. Отже, як відбувається облік ремонту кондиційного обладнання?

На жаль, порятунку від літньої спеки доводиться шукати не лише на вулиці — у сутінку дерев і біля водойм, а й під кондиціонерами в офісах. Та часто-густо і кондиціонери не допомагають, бо виходять із ладу. Тож розглянемо облік ремонту кондиціонера в орендованому приміщенні.

Облік ремонту кондиційного обладнання

Коли підприємство спіткала така неприємність, як поломка кондиціонера в орендованому приміщенні, то полагодити його — прямий обов’язок орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди. Такі вимоги висуває частина 1 статті 776 Цивільного кодексу України (ЦК).

Але це лише за умови, коли такий кондиціонер також перебуває в оренді. Наприклад, у договорі оренди зазначено, що в оренду передається приміщення разом із наявним у ньому майном, яке зазначено в окремому переліку. Тоді орендар буде зобов’язаний власним коштом провести ремонт.

Розглянемо порядок обліку витрат на ремонт у такому випадку.

Кондиціонер — в оренді

Наголосимо, якщо умови договору передбачають, що кондиціонер також перебуває в оренді, то у більшості випадків підтримувати його в робочому стані має саме орендар.

Бухгалтерський облік

У бухгалтерському обліку витрати на поточний ремонт потрібно включати до складу витрат. Адже такий ремонт аж ніяк не збільшить майбутніх економічних вигід від використання об’єкта основного засобу, тому окремий необоротний актив не створюється (п. 15 П(С)БО 7 «Основні засоби»). Залежно від мети використання кондиціонера, витрати з його ремонту відображують на рахунках 23, 91-94.

Податок на прибуток

Починаючи із 01.01.2015, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який розраховується шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, якщо передбачена потреба їх застосування згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.

Отже, «бухгалтерські» витрати на поточний ремонт кондиціонера впливатимуть на величину об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Підприємство матиме право на податковий кредит з ПДВ. Але за наявності податкової накладної, належно оформленої та зареєстрованої у Єдиному реєстрі податкових накладних. До того ж кондиціонер має застосовуватися в госпдіяльності підприємства.

Розглянемо викладене на Прикладі 1.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл