Головбух

Відповідність кодів послуг статутним документам

  • 11 липня 2017
  • 176

Відповідність кодів послуг статутним документам – чи обов’язкова вона?

Чи повинні у податковій накладній коди послуг згідно ДКПП відповідати кодам діяльності за КВЕД платника податку?.

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання  та споживчої політики від 11.10.2010 року № 457 затверджено класифікацію видів економічної діяльності (далі - КВЕД - 2010).

Відповідність кодів послуг статутним документам

КВЕД являється статистичним інструментом для впорядкування економічної інформації.  Механізмом спільної мови, що використовується в багатьох інших нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо) -  є Класифікація. Проте  вона не завжди до цього повною мірою адаптована.

Отже за межами статистичної системи Класифікація не завжди відповідає всим вимогам користувача, що може викликати суперечності, стосовно юридичного використання коду КВЕД. Не обов'язково достатнім критерієм є код виду діяльності для виконання умов, які передбачені нормативними актами. Відповідно до абзацу восьмого пункту 1 КВЕД - 2010 код виду діяльності у застосуванні нормативних актів чи контрактів - це припущення, а не доказ.

Враховуючи пункт 44.1 статті 44 Податкового кодексу України від 02.12. 2010 року № 2755 - VI (далі - Податковий кодекс) платники податків для цілей оподаткування зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено  законодавством.

Статтею 201 Податкового кодексу регулюються правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної затвердженим наказом Мінфіну України від 31. 12 2015 року № 1307 (далі - Порядок № 1307).

Обов'язковими реквізитами, відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу, що  зазначаються у податковій накладній є:

  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/ послуг);
  • код УКТ ЗЕД, для послуг - коди послуг в податковій накладній 2018 згідно з ДКПП;
  • платники податків, крім випадків постачання підакцизних тоаврів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.                                                                                                                            

Мінекономрозвитку України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

До Мінекономрозвитку України може звернутися платник податку у разі виникнення  у нього необхідності визначення коду послуги згідно з ДКПП.

Таким чином, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання при здійсненні  операцій з постачання послуг. Скласти податкову накладну  та зареєструвати її в ЄРПН. Зазначити код ДКПП незалежно від того, чи відповідає операція з надання такої послуги коду його діяльності, зазначеному в статутних документах відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл