Як роботодавцю не порушити строків виплати відпускних через хакерську атаку

1260
Остання хакерська атака що відбулася 27.06.2017 р. принесла українському бізнесу чимало клопоту. Бухгалтери не можуть вчасно зареєструвати податкові накладні, здати фінансову звітність та навіть розрахувати відпускні. Ось про останні і поговоримо у цьому матеріалі

Останнім часом в Україні почастішали хакерські атаки комп'ютерних мереж. Це має негативний вплив на  роботу підприємств та призводить до певних проблем. Наприклад, працівник виявив бажання отримати щорічну відпустку. Проте бухгалтерія, у зв'язку з хакерською атакою всієї комп'ютерної системи підприємства не в змозі у законодавчий термін розрахувати та виплатити відпускні кошти. Виникає цілком слушне питання: чи можливо здійснити розрахунок та виплату відпускних в інший термін?

Розрахунок відпускних в інші терміни

Використовуємо Закон України від 15.11.1996 року № 504/96 - ВР «Про відпустки» - далі Закон про відпустки

Між працівником і власником або уповноваженим ним органом узгоджується конкретний період надання щорічних відпусток у межах установлених графіком, згідно до статті 10 Закону про відпустки. Не пізніше як за два тижні до встановленого графіком термінана власник або уповноважений ним орган зобов'язаний у письмовій формі повідомити працівника про дату початку відпустки.

За узгодженням сторін трудового договору та за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорічну відпустку може бути проведена зміна термінів надання відпусток, що відображені у графіку. Якщо виникає така ситуація, що працівник просить перенести щорічну відпустку, наприклад, за сімейними обставинами на інший період або надати її у стислі терміни, а роботодавець не має заперечень стосовно зміни у графіку періоду використання ним відпустки, то порушення законодавства про відпустки не відбувається.

За час щорічної відпустки заробітна плата працівникам виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку відповідно до статті 21 Закону про відпустки.

Також частина четверта статті 115 КЗпП (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 року) визначає, що заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Статтею четвертою Закону про відпустки передбачено, що заробітна плата за час усіх видів відпусток повинна виплачуватися у зазначений строк. Виняток становлять відпустки у зв'язку  з вагітністю та пологами, оплата яких регулюється іншими законодавчими актами.

Сума, яка належить до виплати за час відпустки, відповідно до параграфа другого статті  7 Конвенції № 132 (Конвенція 132 про оплачувані відпустки від 24.06.1970 року)  виплачується зацікавленій особі до відпустки, за умови, якщо в угоді ,  що стосується цієї особи і роботодавця не передбачено інше.

Враховуючи те, що конкретний період надання щорічної відпустки чи її частини узгоджується між працівником та роботодавцем, та спираючись на положення зазначеної статті Конвенції працівник може окремо висловити своє бажання  отримання відпускних у терміни, що визначені між ним та роботодавцем. З цього випливає, що роботодавець, в інший обумовлений з працівником термін може виплатити йому відпускні.

Отже відповідаючи на наше запитання можемо стверджувати, що роботодавець може здійснити виплату відпускних працівнику за щорічну відпустку в інший термін.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль