text
Головбух

Чи включається запис з інкасації готівки до касової книги підприємства

  • 3 липня 2017
  • 560

Записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями з одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі

Порядок ведення касової книги встановлено главою 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637).

Записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями з одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі. За відсутності руху готівки в касі протягом робочого дня записи в касовій книзі в цей день можуть не проводитися.

Щоденно в кінці робочого дня касир:

  • підсумовує операції за день;
  • виводить залишок готівки в касі на початок наступного дня;
  • передає до бухгалтерії як звіт касира другі примірники, що є відривною частиною аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами під підпис у касовій книзі.

Готівка, яка видана за видатковими відомостями на виплати, пов’язані з оплатою праці, відображається в касовій книзі після закінчення строків цих виплат. А закриття вищезазначених документів та виписка відповідних видаткових касових ордерів здійснюються в порядку, визначеному в пункті 3.9 Положення № 637.

Інструкція з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні затверджена постановою Правління НБУ від 14.02.2007 № 45Пунктом 2 глави 5 розділу III цієї інструкції визначено документальне оформлення інкасації готівкових коштів підприємств.

Отже, під час інкасації коштів використовуються явочна картка і супровідна відомість до сумки з готівкою або супровідний касовий ордер до сумки з валютними цінностями.

Тобто під час здачі готівки в банківську установу через інкасаторів або самостійно касир повинен виписати відповідний видатковий касовий ордер або відомість. На підставі такого документа необхідно сформувати запис у касовій книзі. Тільки після оформлення такого запису касир може вивести залишок готівки на початок наступного дня.

Шукайте більше корисної інформації у консультації: 
«Організовуємо роботу каси на підприємстві»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах