Продаж товару з відстроченням платежів покупцем

212
Через брак коштів у покупців підприємство хоче дати їм можливість відстрочити плату за придбані товари. Яким договором це оформити?

Підприємство виготовляє промислові ваги. Через брак коштів у покупців підприємство хоче дати їм можливість відстрочити плату за придбані товари. Яким договором це оформити? Які облікові наслідки для підприємства це спричинить? Чи може підприємство передавати промислові ваги у лізинг з правом їх викупу покупцем?

Для створення можливості відстрочення платежів за придбані промислові ваги покупцем підприємство може оформити таку операцію, як:

  • товарний кредит;
  • лізинг з правом викупу такого майна.

Товарний кредит

Оформлення товарного кредиту підприємством є найпростішим варіантом відстрочення платежів покупцем за придбаний товар.

Продаж товару на умовах товарного кредиту здійснюють на підставі договору купівлі-продажу (ст. 694 Цивільного кодексу України; ЦК). Суть товарного кредиту якраз і полягає в продажі товару з відстроченням або розстроченням платежів покупця. У такому договорі потрібно, зокрема, обумовити суми та терміни платежів, порядок розрахунків між контрагентами (ст. 695 ЦК). Також у ньому можна передбачити сплату покупцем процентів за користування товарним кредитом.

Право власності на товар покупцеві за зазначеним договором відбувається в момент передачі товару продавцем, якщо інше не вказано в договорі (ст. 334ст. 697 ЦК).

Облік та оподаткування товарного кредиту

Нагадаємо, що з 01.01.2015 об’єкт оподаткування податком на прибуток визначають за правилами бухгалтерського обліку з врахуванням різниць відповідно до розділу ІІІ Податкового кодексу України (ПК). А застосування різниць є обов’язковим для тих підприємств, річний оподатковуваний дохід яких перевищує 20 млн. грн. Інші підприємства мають право повідомити контролюючий орган про незастосування різниць.

У бухгалтерському обліку дохід від реалізації товару визнають, зокрема, за обов’язкової умови передання ризиків та вигод, пов’язаних з правом власності на товар (п. 8 П(С)БО 15 «Дохід»). Одночасно з визнанням доходів можна буде визнати й витрати, які формують собівартість реалізованих товарів (п. 7 П(С)БО 16 «Витрати»).

Постачання товару на умовах товарного кредиту є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 ПК). А податкові зобов’язання визнають за загальними правилами. Тобто, за першою подією, яка настає на одну з таких дат:

  • відвантаження товару;
  • зарахування коштів від покупця.

Якщо за умовами договору товарного кредиту передбачено сплату (нарахування) відсотків, то датою збільшення податкових зобов’язань з ПДВ у частині таких відсотків є дата їх нарахування згідно з договором (п. 187.3 ПК).

Далі наведемо приклад.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль