Облік придбання товару директором від імені підприємства

263
Як відобразити у бухгалтерському обліку операції з придбання товару директором від імені підприємства і які податкові наслідки таких дій?

Директор за власні кошти придбав для підприємства автонавантажувач у фізичної особи. Автонавантажувач призначений для подальшого продажу. Якими будуть податкові наслідки такої операції та яку звітність потрібно подати до контролюючих органів? Як бухгалтер повинен відобразити таку операцію в обліку?

РІШЕННЯ

Якщо однією зі сторін договору купівлі-продажу виступає юридична особа чи приватний підприємець, то саме така особа буде податковим агентом відносно продавця — фізичної особи. Тобто підприємство має утримати за рахунок виплачуваного доходу та сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% (п. 173.1 та 167.2 Податкового кодексу України; ПК). Військовий збір утримують за ставкою 1,5%.

Також підприємство має відобразити суму доходів, ПДФО та військового збору в податковому розрахунку форми № 1ДФ. Доходи від продажу рухомого майна відображаються за ознакою доходу «105».

Оскільки директор діяв від імені підприємства за договором доручення, то при поверненні йому витрачених коштів доходу не виникатиме. Відповідно утримувати ПДФО та військовий збір при поверненні коштів не потрібно.

Відзначимо, що директор міг діяти від імені підприємства і без договору доручення. Адже, якщо майновим інтересам іншої особи загрожує небезпека настання невигідних для неї майнових наслідків, особа має право без доручення вчинити дії, спрямовані на їх попередження, усунення або зменшення (ч. 1 ст. 1158 Цивільного кодексу України; ЦК).

При цьому особа, яка вчинила дії в майнових інтересах іншої особи без її доручення, зобов’язана при першій нагоді повідомити її про свої дії. Якщо ці дії будуть схвалені іншою особою, надалі до відносин сторін застосовуються положення про відповідний договір. Тобто, якщо буде прийнято рішення про повернення директору коштів, фактично буде укладено договір доручення.

Тому кошти, які повертаються директору в межах такого договору доручення, не оподатковуються ПДФО та військовим збором. До того ж такі суми не відображаються у податковому розрахунку форми № 1ДФ.

Не буде жодних наслідків щодо ПДФО та військового збору й у випадку неповернення коштів директору. Адже в такому випадку у нього не виникатиме ніяких доходів.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль