Зведена податкова накладна без позначки «зведена»:чи буде податковий кредит

232
У податковій накладній відсутня позначка про її зведеність - чи ризикує споживач втратити податковий кредит за такими податковими?

Постачальник телекомунікаційних послуг — платник ПДВ надає споживачеві таких послуг — платникові ПДВ податкову накладну за принципом складання зведених податкових накладних. Тобто одну податкову накладну останнього дня звітного місяця на весь обсяг постачання телекомунікаційних послуг за місяць. Без дотримання правила «першої події» — без складання податкових накладних на дати попередніх оплат за послуги. При цьому у податковій накладній позначки про її зведеність немає. Чи ризикує споживач втратити податковий кредит за такими податковими?

РІШЕННЯ

На жаль, ризик втратити податковий кредит за такими податковими накладними є. Аргументуємо.

У разі якщо помилки, допущені в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар чи послугу, що постачається), період, сторони правочину та суму податкових зобов’язань, така податкова накладна є підставою, аби покупець включив суми ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

На перший погляд може здатися, що помилка у необов’язковому реквізиті — графі «Зведена податкова накладна» (відсутність позначки «×») не заважає ідентифікувати операцію та право на податковий кредит. Але зважте, що через відсутність такої позначки зведена податкова накладна стає звичайною, яку складають «за першою подією».

Тобто, якщо у звітному місяці була попередня оплата за послуги, звичайну податкову накладну постачальник мав скласти на дату такої попередньої оплати. Але ми знаємо, що на попередню оплату постачальник податкової накладної не складав. А звичайна податкова накладна, складена на дату «другої події» (акт про надані послуги) є помилковою.

Тобто неістотна помилка зумовила істотну — помилку в даті складання податкової накладної. А наявність такої помилки не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції. Відповідно не дає права покупцеві на податковий кредит (роз’яснення податківців у ЗІР, категорія 101.16).

Разом із цим нагадаємо, що складати зведені (а не звичайні) податкові накладні на безперервні постачання — не обов’язок, а право, надане постачальникові пунктом 201.4 ПК.

Отож, аби уникнути небажаних наслідків під час перевірки, наполегливо радимо узгодити із постачальником складання розрахунків коригування до помилкових податкових накладних та їх реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), а надалі — складання зведених податкових накладних із дотриманням вимог Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307.

Для виправлення помилки у позначці для зведених податкових накладних у шапці розрахунку коригування проставляють правильні дані. При цьому роблять позначку «×» у графі «Зведена податкова накладна» та у графі «Підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем)». Позаяк виправлення помилки не впливає на кінцевий сумарний результат, розрахунок коригування у ЄРПН реєструє постачальник.

Заголовну частину (дані продавця, покупця, їх індивідуальні податкові номери) переносять із податкової накладної без змін.

У графі 2 табличної частини розділу Б як причину коригування зазначають «Виправлення помилки». Інші графи розділу Б і розділ А не заповнюють, залишаючи порожніми.

Зауважимо, що такий розрахунок коригування у декларації з ПДВ не відображають.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль