Головбух

Робота за двома цивільно-правовими договорами: як відобразити у Звіті з ЄСВ

  • 27 червня 2017
  • 4244

Як відобразити у Звіті з ЄСВ, зокрема у таблицях 5 та 6, декілька цивільно-правових договорів із однією особою, що є чинними одночасно?

Із особою уклали два цивільно-правових договори: один із 01.04.2017 по 31.05.2017, другий — із 15.05.2017 по 30.06.2017. За першим договором виплата сталася у червні. Як відобразити у Звіті з ЄСВ, зокрема у таблицях 5 та 6, декілька цивільно-правових договорів із однією особою, що є чинними одночасно?

РІШЕННЯ

Коли працю фізосіб використовують за цивільно-правовими договорами (ЦПД), підприємство має нарахувати ЄСВ за ставкою 22% на суму винагороди за такими договорами за виконання робіт (надання послуг) (п. 1 ч. 1 ст. 4п. 1 ч. 1 ст. 7ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VIдалі — Закон № 2464).

Не нараховують ЄСВ лише на винагороди за ЦПД, що укладені з фізособами-підприємцями. За умови, що виконувані роботи (послуги) відповідають видам діяльності згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД, що тривають понад місяць, мають особливості. А саме: базу нарахування ЄСВ визначають, розділивши суму доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано (ч. 2 ст. 7 Закону № 2464).

Дохід за ЦПД нараховують на підставі акта виконаних робіт. Строки виплати винагороди прописують у договорі. Наприклад, «послугу виконавця лплачують протягом п’яти днів після підписання акта виконаних робіт».

ЄСВ на винагороду за ЦПД, як і на заробітну плату, нараховують у момент нарахування такого доходу. Перераховують внесок до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу. Якщо винагороду нараховано, але не виплачено, суму ЄСВ слід сплатити не пізніше 20-го числа наступного місяця.

Заповнюємо Звіт з ЄСВ

Особливості заповнення звітності з ЄСВ (форми № Д4) для ЦПД визначено у Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Якщо протягом звітного періоду уклали або розірвали ЦПД із фізособою, заповнюють таблицю 5 додатка 4 Звіту з ЄСВ. При цьому зазначають:

  • у реквізиті 7 «Категорія особи» — «3» (особа, яка виконує роботи за ЦПД);
  • у реквізиті 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи або за сумісництвом» для осіб, які не є працівниками підприємства» — «0»;
  • у реквізиті 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» — дати початку і закінчення цивільно-правових відносин.

Робота за двома цивільно-правовими договорами: як відобразити у Звіті з ЄСВ Увага: датою початку і закінчення цивільно-правових відносин є дати початку і закінчення дії укладеного ЦПД

Тобто у розглянутому випадку слід зазначити дати початку і закінчення ЦПД. Відповідно, у звіті за травень 2017 року за кожним із ЦПД заповнити окремий рядок. За першим договором — показати закінчення цивільно-правових відносин, за другим — початок.

У таблиці 6 додатка 4 Звіту з ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД, зазначають:

  • у реквізиті 9 «Код категорії ЗО» — «26» (особи, які працюють за ЦПД);
  • у реквізиті 10 «Код типу нарахувань» — «1», якщо винагороду за ЦПД нарахували за період, що перевищує місяць;
  • у реквізиті 11 «Місяць, за який проведено нарахування» — місяць, за який нарахували винагороду;
  • реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» — кількість календарних днів протягом періоду за ЦПД, навіть якщо не було нарахувань у звітному місяці;
  • реквізити 17, 18 і 21 заповнюють у місяцях, у яких нараховували винагорода за ЦПД.

Отже, у нашому випадку фізособа перебувала у цивільно-правових відносинах із підприємством протягом квітня — червня 2017 року, тобто протягом повних трьох місяців. Тому під час заповнення таблиці 6 звіту є ЄСВ за ці місяці слід зазначити кількість календарних днів у них, навіть коли виплат у цих місяцях не було.

Читайте у продовженні статті: Як показати винагороду за ЦПД у таблиці 6 звіту з ЄСВ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл