Робота за двома цивільно-правовими договорами: як відобразити у Звіті з ЄСВ

1628
Як відобразити у Звіті з ЄСВ, зокрема у таблицях 5 та 6, декілька цивільно-правових договорів із однією особою, що є чинними одночасно?

Із особою уклали два цивільно-правових договори: один із 01.04.2017 по 31.05.2017, другий — із 15.05.2017 по 30.06.2017. За першим договором виплата сталася у червні. Як відобразити у Звіті з ЄСВ, зокрема у таблицях 5 та 6, декілька цивільно-правових договорів із однією особою, що є чинними одночасно?

РІШЕННЯ

Коли працю фізосіб використовують за цивільно-правовими договорами (ЦПД), підприємство має нарахувати ЄСВ за ставкою 22% на суму винагороди за такими договорами за виконання робіт (надання послуг) (п. 1 ч. 1 ст. 4п. 1 ч. 1 ст. 7ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VIдалі — Закон № 2464).

Не нараховують ЄСВ лише на винагороди за ЦПД, що укладені з фізособами-підприємцями. За умови, що виконувані роботи (послуги) відповідають видам діяльності згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД, що тривають понад місяць, мають особливості. А саме: базу нарахування ЄСВ визначають, розділивши суму доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано (ч. 2 ст. 7 Закону № 2464).

Дохід за ЦПД нараховують на підставі акта виконаних робіт. Строки виплати винагороди прописують у договорі. Наприклад, «послугу виконавця лплачують протягом п’яти днів після підписання акта виконаних робіт».

ЄСВ на винагороду за ЦПД, як і на заробітну плату, нараховують у момент нарахування такого доходу. Перераховують внесок до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу. Якщо винагороду нараховано, але не виплачено, суму ЄСВ слід сплатити не пізніше 20-го числа наступного місяця.

Заповнюємо Звіт з ЄСВ

Особливості заповнення звітності з ЄСВ (форми № Д4) для ЦПД визначено у Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Якщо протягом звітного періоду уклали або розірвали ЦПД із фізособою, заповнюють таблицю 5 додатка 4 Звіту з ЄСВ. При цьому зазначають:

 • у реквізиті 7 «Категорія особи» — «3» (особа, яка виконує роботи за ЦПД);
 • у реквізиті 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи або за сумісництвом» для осіб, які не є працівниками підприємства» — «0»;
 • у реквізиті 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» — дати початку і закінчення цивільно-правових відносин.

Робота за двома цивільно-правовими договорами: як відобразити у Звіті з ЄСВ Увага: датою початку і закінчення цивільно-правових відносин є дати початку і закінчення дії укладеного ЦПД

Тобто у розглянутому випадку слід зазначити дати початку і закінчення ЦПД. Відповідно, у звіті за травень 2017 року за кожним із ЦПД заповнити окремий рядок. За першим договором — показати закінчення цивільно-правових відносин, за другим — початок.

У таблиці 6 додатка 4 Звіту з ЄСВ для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД, зазначають:

 • у реквізиті 9 «Код категорії ЗО» — «26» (особи, які працюють за ЦПД);
 • у реквізиті 10 «Код типу нарахувань» — «1», якщо винагороду за ЦПД нарахували за період, що перевищує місяць;
 • у реквізиті 11 «Місяць, за який проведено нарахування» — місяць, за який нарахували винагороду;
 • реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» — кількість календарних днів протягом періоду за ЦПД, навіть якщо не було нарахувань у звітному місяці;
 • реквізити 17, 18 і 21 заповнюють у місяцях, у яких нараховували винагорода за ЦПД.

Отже, у нашому випадку фізособа перебувала у цивільно-правових відносинах із підприємством протягом квітня — червня 2017 року, тобто протягом повних трьох місяців. Тому під час заповнення таблиці 6 звіту є ЄСВ за ці місяці слід зазначити кількість календарних днів у них, навіть коли виплат у цих місяцях не було.

Читайте у продовженні статті: Як показати винагороду за ЦПД у таблиці 6 звіту з ЄСВВаша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль