Компенсація за невикористані дні відпустки, коли працівникові вже надано сумарно 24 дні відпустки

140
Чи виплачувати компенсацію за невикористані дні відпустки у разі, коли працівникові уже надано сумарно 24 календарних дні щорічної та соціальної відпусток

У працівниці 40 календарних днів відпустки (24 дні — щорічна відпустка, 6 днів — додаткова відпустка за ненормований робочий день та 10 днів — додаткова соціальна відпустка на дітей). Працівниця вже використала 14 календарних днів щорічної основної відпустки та 10 календарних днів додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей. Чи можна за решту відпустки (16 днів) виплатити компенсацію?

Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівникові щорічних основної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Згідно зі статтею 4 Закону про відпустки до щорічних належать такі відпустки: основна; додаткова за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткова за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством. Щорічні відпустки надаються за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки), належить до соціальних, а не щорічних відпусток, тому вона не береться до розрахунку загальної тривалості наданих за відповідний робочий рік щорічних відпусток.

Навіть якби роботодавець захотів виплатити компенсацію за невикористану частину щорічної основної відпустки тривалістю 10 календарних днів і 6 календарних днів за ненормований робочий день, коректно вирішити це питання неможливо, адже щорічну основну відпустку надають за робочий рік, а соціальну відпустку працівникам, які мають дітей, — за календарний рік. Тому у разі додавання до 14 календарних днів щорічної відпустки 10 календарних днів соціальної відпустки на дітей було б не зрозуміло, за який же період слід вважати використаними 24 календарних дні відпустки — робочий чи календарний.

Отже, працівниця, про яку йдеться у запитанні, має право одержати грошову компенсацію тільки за 6 днів додаткової відпустки за ненормований робочий день та лише за умови використання 24 календарних днів щорічної основної відпустки.

Більше цікавих питань шукайте у консультації: 
«Компенсація за невикористану відпустку»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль